Cestovatel a frontman skupiny D.U.B. music Pavel Kadlíček na kole procestoval spoustu vzdálených zemí - Patagonii, Kanadu, Ameriku, ale i Blízký východ nebo Kavkaz. Na cestovatelských přednáškách a koncertech vybral jen loni přes 100 tisíc korun a obdaroval koly pětadvacet dětí z Olomouce. Tento rok se opět dočkaly ty přerovské.

„Původně jsem chtěl projekt směřovat až na konec roku, ale udělal jsem jednu přednášku - a na ní se vybralo 8 tisíc korun. Věděl jsem tedy, že bych měl na jedno kolo. Kolega v práci mi řekl, že by bylo lepší dát dětem bicykl na prázdniny. Podnikl jsem tedy absolutně riskantní krok a začal shánět peníze na kola pro další čtyři děti,“ vylíčil.

První kolo zaplatili majitelé Base campu, další dvě pořídil známý cestovatel Dag Raška, který dokonce zakoupil i přilby. „Nakonec se kol sešlo celkem pět,“ popsal.

Jedním z obdarovaných je sedmnáctiletý Mirek z Přerova, o kterého se starají babička s dědečkem.

„Pro něj se podařilo zakoupit speciální kolo se sadou cyklobrašen, které mu dnes závidím i já. Nazdobil jsem mu tedy kolo tak, jako bych já vyjížděl do světa a budu doufat, že to ten kluk zúročí,“ poznamenal Pavel Kadlíček.

Mirek neskrýval nadšení, protože ve svých sedmnácti letech dostal první kolo.

„Doteď jsem neměl žádné, ale když jsem si ho půjčoval, tak mě to vždycky bavilo. Určitě se s někým domluvím a někam pojedeme,“ uzavřel.