Osobně ji k titulu pogratuloval i primátor Jiří Lajtoch, který ji zároveň poděkoval za reprezentování města Přerova.

Nikola Buranská sebou na setkání přivezla korunku i šerpu. Navázala mimo jiné na úspěch další přerovské krásky Kateřiny Sokolové, která získala titul Miss České republiky 2007.

„Ne nadarmo se říká, že moravské dívky jsou nejhezčí. Letos se to potvrdilo," komentoval Jiří Lajtoch s tím, že další z umístěných krásek žijí v Olomouci a v Ostravě.

Umístění v soutěži krásy slaví jednadvacetiletá Nikola ve volném času na etapy.

„O víkendu jsme to slavili s mámou, babičkou a dědou v Dřevohosticích. Byl to přesně týden od vyhlášení, tak jsme si pouštěli záznam. Byla jsem z toho celá nervózní, jak to asi dopadne," řekla s úsměvem.

Na oslavu s přítelem Filipem Novákem, který je fotbalistou prvoligového Jablonce, nebyl ještě čas.

„Pořád se míjíme. Je to těžké, ale určitě to přijde, času je dost," doplnila optimisticky.

Na finále Miss Earth, které se koná na Filipínách během podzimu, se hodlá česká reprezentantka důkladně připravit.

„Důležitým tématem je ekologie, musím se toho hodně přiučit, ale třídím odpad a používám i papírové tašky. To je dobrý začátek. Také omezuji nakupování PET lahví a piji vodu z kohoutku," popsala.

Stěhování do Prahy

Než ale dojde na samotnou soutěž, čekají Nikolu další úkoly.

„Jsou to příjemné povinnosti, tento týden například zasedám do poroty soutěže mladých designérů v Lysé nad Labem. V šatech od vítěze bych pak měla reprezentovat Českou republiku," řekla.

Kromě focení, módních přehlídek či jiných společenských akcí čekají Nikolu Buranskou i školní povinnosti na Metropolitní univerzitě Praha, na jejíž liberecké pobočce ukončuje bakalářské studium v oboru veřejná správa.

„Státní zkoušky jsem si musela posunout. Od září navíc začnu studovat žurnalistiku. Toto studium bylo součástí výhry a už se na to moc těším," přiblížila.

V současnosti plánuje stěhování do Prahy, které je vzhledem k pracovním nabídkám nezbytné.

Do Přerova se ale rozhodně bude vracet. „Za dva, tři týdny za rodinou zajedu, budu mít narozeniny," slíbila.

Autor: Iva Najďoňovová