Zpěvníky koled si můžete stáhnout ZDE

Na Přerovsku se ke společnému zpívání sejdou lidé na více než dvaceti místech (viz. níže).

Přímo v Přerově se ve středu 11. prosince bude již tradičně hromadně koledovat na náměstí TGM. Udávat tóny tam bude pěvecký sbor Vocantes.

Kde se bude na Přerovsku společně koledovat

středa 11. 12. 2019 v 18:00 

Přerov - náměstí TGM
Přerov - Sumínova ul.
Radotín
Žeravice
Veselíčko
Radslavice
Jezernice
Lazníky
Kokory
Brodek U Přerova
Rokytnice
Dluhonice
Kozlovice
Troubky
Tovačov
Vlkoš
Němčice nad Hanou
Bochoř
Beňov
Horní Moštěnice
Dřevohostice
Čekyně
Dolní Újezd

Mapu se všemi místy najdete ZDE

MINUTA TICHA S ohledem na včerejší tragédii v Ostravě chceme vyzvat všechny z vás, kteří si s námi přijdete zazpívat koledy, abyste spolu s námi aspoň okamžikem ticha uctili památku obětí v ostravské nemocnici. Připojte se k nám a pošleme před samotným zpíváním tichou podporu všem, kterých se dotkla tragédie v Moravskoslezském kraji. 

Připojil se i Řím či Madrid

V loňském roce se koledy zpívaly na více než osmi stech místech v naší vlasti, ale i v několika městech v zahraničí. Připojili se například Češi žijící v Římě, Instanbulu, Mnichovu nebo v Madridu. Celkově si tak s Deníkem zazpívalo koledy ve stejný moment přes 130 tisíc lidí. V Olomouckém kraji jsou i letos přihlášeny desítky míst.

„Česko zpívá koledy je největší spontánní vánoční akce v naší republice. Letos se ve všech krajích naší země koná už podeváté. Pořádá ji Deník z vydavatelství Vltava Labe Media. Na náměstích, na návsích i na řadě jiných míst se opět sejdou tisíce lidí, aby si společně zazpívali koledy,“ říká Roman Gallo, ředitel redakcí Deníku.