O vyhlášení Eurobabičky roku měli lidé velký zájem, tamní sál lázeňského sanatoria Bečva se zaplnil do posledního místa. O titul Eurobabička 2008 se v pátek utkalo celkem sedm soutěžících.

„Dnešnímu finále přecházela 4 semifinálová kola po celé republice. Z původních 527 soutěžících jsme vybrali těch sedm nejlepších,“ uvedl hlavní organizátor soutěže Vladimír Tauchman.

Jak dále podotkl, soutěž o miss v pokročilém věku se těší stále větší oblibě. „V předchozích ročnících jsme měli zhruba o dvě stovky kandidátek méně,“ dodal Tauchman.

Pět disciplín

Finálové klání odstartovalo v půl osmé večer. Prvním úkolem pro všechny soutěžící bylo představit se publiku a především 5+1 členné porotě, která každý výkon ohodnotila počtem bodů. Ve druhé disciplíně musely soutěžící zodpovědět sérii otázek, které jim položil známý ostravský moderátor a herec Pavel Handl.

Ten v průběhu zábavního večera pobavil diváky řadou vtipných historek z natáčení různých filmů nebo z cestování po republice. Své herecké předpoklady mohly předvést účastnice soutěže v následujícím kole. Měly totiž vymyslet zábavnou reklamu.

Dalším úkolem pro Eurobabičky bylo zahrát si na investigativní reportéry. Soutěžící si tak zahrály na známé osobnosti a novináře.

Na závěr nemohla chybět módní přehlídka. Kandidátky na titul Eurobabička 2008 poradily přítomným divákům, co si nejlépe oblékat v pokročilém věku.

Diváci zvolili Miss sympatie

O vítězkách soutěže rozhodla porota, ani publikum však nezůstalo pozadu. Prostřednictvím hlasovacích lístků se vyjádřili, kdo by měl dostat titul Miss sympatie. Ukázalo se, že výkony soutěžících byly opravdu velice vyrovnané.

V diváckém hlasování totiž stejný počet hlasů dostaly hned dvě soutěžící. Jana Tvrdá z Karviné a Jarmila Novotná z Letohradu se tak mohou pyšnit titulem Miss sympatie.

„Jakmile se o mé účasti v této soutěži dozvěděli sousedé a další obyvatelé Jedovnic, pokřikovali na mého manžela „eurodědku“, takže ten získal titul bez jakékoliv snahy,“ prozradila s úsměvem Miluše Pospíšilová.

„Byli jsme velice potěšeni, že se celostátní finále uskutečnilo právě v našich lázních. Vzhledem k tomu, že soutěž bude pokračovat i v příštích letech, nevylučujeme, že některý z dalších ročníků se uskuteční opět v Teplicích,“ sdělil vedoucí kulturní referent Lázní Teplice nad Bečvou Pavel Nepala.

Velká konkurence

Po více než dvouhodinovém souboji měla porota jasno o vítězce třetího ročníku Eurobabičky. Tou se stala padesátiletá Eliška Volmutová z Heřmanova Měštce. Druhou příčku obsadila Zdeňka Mócová, na třetím místě skončila Miluše Pospíšilová.

„Na soutěž jsem vůbec netrénovala, a proto jsem ani nečekala, že zvítězím. Trému jsem měla, ale jen trošičku,“ prozradila vítězka Eliška Volmutová. „Nejtěžší bylo rychle se zorientovat a vymyslet něco, co by lidi pobavilo,“ dodala Eurobabička 2008 s tím, že konkurence byla velká. Podle jejích slov jsou všechny soutěžící na vysoké úrovni.

„Letošní ročník předčil naše očekávání. Pokud to okolnosti dovolí, tak i další ročník bychom chtěli uskutečnit v Teplicích,“ řekl Vladimír Tauchman.

Diváci se už teď mohou těšit na čtvrtý ročník, který začne na jaře příštího roku. Dámy v pokročilém věku mohou zvažovat, zda se do soutěže přihlásí.