Obě sdružení získala pro svůj provoz dotaci 15 tisíc korun.

Stejně jako loni, podpořil pivovar sdružení, starající se o klienty s nemocemi či vadami.

„Vždy vybíráme organizace, které působí v Přerově, případně spolupracují s městem. I v příštím roce plánujeme darovat část výtěžku potřebným," řekl ředitel pivovaru Tomáš Pluháček.

Ten předal šeky na 15 tisíc sdružením Jsme tady a Roska.

„Za tento příspěvek jsme moc rádi, jelikož nám pomůže zajistit bezproblémový chod naší organizace," uvedl Pavel Soukup ze sdružení Jsme tady.

To se stará o děti a mládež s mozkovou obrnou, kteří skončili na základní škole a nemohou ve studiu pokračovat.

„Aby nemuseli do ústavu, vodí je rodiče k nám a my jim zajišťujeme program. Pro činnost našeho sdružení využíváme příspěvků a po důkladných kontrolách můžeme přijímat už i dárcovské sms," dodal Pavel Soukup.

Pivovar Zubr podpořil neziskové organizace

Druhou organizací, kterou pivovar podpořil je občanské sdružení Roska. Ta se stará o pacienty s roztroušenou sklerózou. Členové sdružení spolu tráví čas a chodí na rehabilitace, které zmírňují projevy této nevyléčitelné choroby.

„Nejdůležitější pro lidi s roztroušenou sklerózou je psychika. Rehabilitace nám pomohou při křečích," podotkla předsedkyně Rosky Irena Hrubá.

O získaných prostředcích nyní budou rozhodovat sami organizace. Zástupci obou sdružení se shodují v tom, že jim příspěvek pomůže zajistit služby a chod organizací.

Martin Vojáček