Křižovatka Gen. Štefánika směrem na ulici Tovární je neprůjezdná. Provoz je omezen také z ulice Čechova směrem na ulici Kramářova. Tato cesta je rovněž uzavřena. U vlakového nádráží je silnice průjezdná pouze směrem od nádraží k pekárně po ulici Husova. Opačným směrem je průjezd uzavřen.

„Policie České republiky dále žádá občany, aby v zájmu ochrany svého zdraví a vlastní bezpečnosti respektovali vyznačené omezení v ulici Kramářova pro chodce v místě dopravní nehody a nevstupovali do míst, kde mají vstup zakázán," uvedla přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Nehodu, která se stala v pondělí po poledni, způsobil devětačtyřicetiletý řidič kamionu, který vjel na rohu ulic Kramářova a Čechova do protisměru. Kamion čelně narazil do prodejny obuvi, v níž tou dobou byla jen prodavačka, která stačila utéct.

VÍCE K NEHODĚ VČETNĚ FOTOGALERIE: U nádraží narazil kamion do domu, ten se zčásti zřítil. Škoda 4 miliony

Po nárazu nákladního auta se zřítila štítová zeď a propadl se strop v prvním patře. Následně vznikl také požár a začal unikat plyn. Na místo byli ihned povoláni hasiči, kteří požár uhasili a evakuovali obyvatele vedlejších domů. Řidič kamionu byl převezen do ostravské nemocnice na popáleninové centrum.

Autorka: DENISA SMETANOVÁ