Počasí se vydařilo, takže zámecká zahrada praskala ve švech. Lidé přijeli nejen z Tovačova a okolních obcí, ale i Přerova, Olomouce nebo Prostějova.

„První ročník jsme pořádali před více než dvaceti lety jen tak na zkoušku. Koupili jsme padesát makrel a pár kilo kabanosu. Končili jsme s tím, že v Tovačově nebyla ani jedna bečka piva a svezli jsme sem kabanosy ze širokého okolí. Dorazilo totiž asi pět set lidí, což jsme vůbec nečekali,“ vzpomněl organizátor akce Oldřich Zajíc.

Na pódiu v zámecké zahradě se v minulých letech během akce vystřídali známí interpreti - od zpěvaček Věry Špinarové, Petry Janů, Anny K. a Anety Langerové až po kapely Mig 21, Mňága a Žďorp nebo Horkýže slíže.

Slavnostní bohoslužba v kostele sv. Františka z Assisi v Beňově - rodišti arcibiskupa Antonína Cyrila Stojana.
V Beňově slavnostně odhalí sochu arcibiskupa Stojana. Obnovil i Svatý Hostýn

„Vůbec nejvíce lidí ale přišlo na skupinu Mandrage, která tady hrála ještě v době, kdy nebyla tak slavná,“ řekl. Letos pořadatelé pozvali kapely Visací zámek a Morčata na útěku.

Velké pozornosti se těšila odpoledne volba Miss čarodějnice junior. Účastnice klání se prošly po červeném koberci a porota vybrala nejzdařilejší kostým. „Součástí akce je i tradiční rituál upálení čarodějnice a nechybí samozřejmě ani volba Miss šereda. Program vždy ukončí ohňostroj,“ dodal.

V areálu přerovské firmy Kazeto probíhá demolice nevyužitých budov, na jejichž místě má vyrůst nové obchodní centrum. Srovnána se zemí bude i budova bývalé lepenkárny.
Demolice budov v areálu Kazeta pokročila. Stavba obchoďáku zřejmě letos nezačne

Pálení čarodějnic si nenechaly ujít ani kamarádky z Tovačova, které se už považují za nestorky této akce. „Jednou za rok si člověk aspoň může vyjít v čarodějnickém kostýmu a nikomu to nevadí. Líbí se nám ta atmosféra a určitě se tady zdržíme. Pokud nás neupálí, půjdeme domů až nad ránem,“ svěřily se dívky.

Podle nich byla v době před covidem návštěvnost o něco větší. „Důležité vždycky je, co tady hraje za kapelu a podle toho přijdou lidi. Kapela je vždy tím hlavním tahákem,“ shodly se.