V Dřevohosticích rozdají pilotní licence na košťata

I když náplň programů zůstává vesměs podobná, každý rok se pořadatelé snaží přicházet s různými novinkami. Například v Dřevohosticích čeká na účastníky speciální soutěž.

„Letos budeme vyhlašovat nejkouzelnější dopravní prostředek. Měřit se bude čarodějnicím podle speciálně zkonstruovaného „jekotoměru“ i síla strašidelného pokřiku,“ řekl starosta místního Sokola Petr Dostál.

Slet čarodějnic tu v pátek 29. dubna pořádá místní Sokol spolu se základní školou a program jako vždy rozdělili na dvě části.

„První začíná v pět hodin odpoledne a je určena výhradně pro malé děti, miničarodějnice. Přílet hlavního hejna dospělých čarodějnic pak očekáváme kolem osmé večer, kdy zakrouží nad věží zámku a přistanou v zámecké zahradě,“ popsal připravovaný program.

Jedna ze zakladatelek celé akce, místní učitelka Jakubálová, kterou místní děti znají jako Jakubabu, bude dokonce rozdávat i pilotní licence na košťata.

„Kromě toho chystáme i soutěž v pojídání jedovatých hub,“ uvedl Dostál.

Pořadatelé letos očekávají okolo jednoho tisíce návštěvníků.

V Tovačově zahraje Anna K

O den později, tedy v sobotu 30. dubna, budou čarodějnice upalovat i v Tovačově.

„Areál zámeckého parku se pro veřejnost otevře již od jedné hodiny odpoledne a o hodinu později pak odstartuje program pro děti. Letošním lákadlem je vystoupení zpěvačky Anny K, na kterou se diváci mohou těšit od patnácti hodin,“ uvedla kastelánka tovačovského zámku Květa Zajícová.

Přehlídka čarodějnických kostýmů začne v zámeckém areálu v šest hodin večer Miss čarodějnicí.

„V půl deváté pak zapálíme hranici a následovat bude ohňová show. Večer si mohou návštěvníci poslechnout skupiny Traband a Gallaxy,“ dodala.

Celodenní program pak v Tovačově vyvrcholí po desáté hodině večer volbou Miss šereda a vystoupením tovačovského Okrašlovacího spolku.

„Ten si pro diváky připravil speciální vystoupení s názvem „Písně od samovaru v zemi, kde zítra znamená již předevčírem“, které slavilo velký úspěch už na březnovém Zámeckém bále,“ uzavřela Zajícová.

Tovačovský čarodějnický rej každoročně navštíví okolo tří tisíc diváků.

V Lipníku se nad ohněm budou smažit i špekáčky

V Lipníku nad Bečvou se všechny čarodějnice slétnou do areálu Letního kina, a to rovněž poslední dubnovou sobotu.

Akce začne v šestnáct hodin a kromě slavnostního upálení čarodějnice a soutěží čeká na příchozí i opékání špekáčků a od sedmi hodin večer taneční zábava pod vedením lipenské kapely Dallas.