Akci pořádá každoročně Turistický oddíl mládeže (TOM) Lišáci a dorazily na ni stovky lidí. Děti si zasoutěžily v nejrůznějších disciplínách a kolem sedmé hodiny večer se na prostranství u Bašty U Dokládalů rozhořela vatra.

Akce se konala už potřinácté. „Tentokrát jsme se přemístili a soutěže uspořádali dole na hřišti, protože nahoře u hospody je málo místa. Bohužel musím konstatovat, že zjišťujeme vážné nedostatky v těch základních dětských hrách, které mnohé děti vůbec neznají. Více zřejmě táhnou mobily a počítače. Nejvíce zaujaly honičky, ale na složitějších soutěžích jsme ztroskotali,“ zhodnotil za pořadatele Ladislav Župka z TOM Lišáci.

Více než sto dvacet historických vozidel a motocyklů se vydalo z Horního náměstí v Přerově na spanilou jízdu Ze zámku na hrad s cílem na hradě Helfštýně. 30. dubna 2023
Slavný Douglas i ford mafiánů. Veteráni vyrazili z Přerova na spanilou jízdu

Hry pro nejmenší připravila asi desítka organizátorů v přestrojení za čarodějnice a jiné bájné bytosti.

Na Pálení čarodějnic nechyběla soutěž o nejkrásnější, nejpřitažlivější a nejmocnější čarodějku, ale také nejvýkonnější koště - super létající stroj. Tradičním završením akce bylo zapálení vatry u Bašty u Dokládalů, která posloužila i k opékání špekáčků. Ještě předtím ale všichni přítomní pronesli společně zaklínadlo, aby dodali magickému účinku Filipojakubské noci tu správnou sílu.

„Na Pálení čarodějnic chodím každoročně, protože alespoň jednou do roka můžu ukázat svou pravou tvář,“ smála se jedna z přítomných maminek.