Objekt v těsném sousedství nákupní galerie a kina Hvězda, který je už několik let ostudou Přerova, konečně změní svůj vzhled.

Smlouva o prodeji budovy v majetku města opavské firmě Byty Čechova je těsně před podpisem.

Zchátralý objekt v posledních desetiletích několikrát měnil vlastníka - v padesátých letech zde sídlila projektová firma, později vojenský soud. Po roce 1989 spadla budova do klína ministerstvu spravedlnosti a mělo zde být sídlo Krajského státního zastupitelství.

Přerov ji získal v roce 2009 bezúplatně do svého majetku, ale nové využití se pro ni dlouho nepodařilo najít. Nakonec se ji město rozhodlo prodat opavské firmě, která chce nemovitost přestavět na dům s byty, obchůdky a přilehlým parkovištěm.

Radní podepsali už loni s opavskou společností smlouvu o budoucí kupní smlouvě a v současné době se chystá k podpisu kupní smlouva.

„Na jejím základě zaplatí firma do 31. prosince letošního roku městu 5 milionů korun a zaváže se, že zbylých 7 milionů 590 tisíc uhradí do dvou měsíců od chvíle, kdy bude platná změna územního plánu. Teprve poté se mohou začít v domě budovat byty,“ vysvětlila mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Čtyřicet bytů

Objekt je nyní určen pouze k občanské vybavenosti a nikoliv k bytové zástavbě.

„Předpokládáme, že tento legislativní proces bude u konce na jaře příštího roku,“ upřesnil náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS).

Zástupci firmy už jsou podle něj připraveni na přeměnu léta nevyužívaného domu na moderní polyfunkční objekt s obchody, byty a parkovací plochou pro rezidenty.

Plány radních ale ještě musejí posvětit zastupitelé, kteří dostanou materiál na stůl na svém nejbližším zasedání 9. prosince.

„Čekáme na konečné slovo zastupitelů a po podpisu smlouvy zahájíme projekční práce. Uděláme vše pro to, abychom měli do konce roku 2020 stavební povolení. V objektu vznikne čtyřicet převážně dvoupokojových bytů a osm komerčních jednotek,“ shrnul jednatel firmy Byty Čechova Pavel Kostřica.

Přibližně polovina bytů bude určena k prodeji, zbývající k nájmu.