Veletrh firem a škol organizuje Okresní hospodářská komora v Přerově ve spolupráci s Úřadem práce a Svazem průmyslu a dopravy. Cílem už sedmého ročníku Burzy práce a vzdělávání je pomoci žákům, studentům a jejich rodičům s výběrem školy a budoucího zaměstnání.

„Akce přináší unikátní možnost setkat se na jednom místě se zástupci více než třiceti významných podniků z našeho regionu. Vystavují zde firmy, které vyváží své výrobky a služby do celého světa a zaměstnávají tisíce lidí. Studenti a rodiče se od nich dozví, jaké profese mají budoucnost a které studijní obory se vyplatí zvolit,“ shrnula ředitelka Okresní hospodářské komory v Přerově Andrea Hošťálková.

Požár v bývalém hotelovém domu Strojař v Přerově zaměstnal několik jednotek hasičů.
Výcvik ve Strojaři zůstane, město chce ale snížit hluk

Kromě firem na akci vystavují také střední a vysoké školy, jejichž zástupci jednotlivé obory podrobně představí. Burza práce a vzdělávání nabídne bohatý doprovodný program. Zájemci se mohou těšit na praktické ukázky odborných profesí, jako jsou elektrikář, tesař, instalatér, zdravotní sestra či kosmetička.

„V rámci venkovní expozice vystavovatelé návštěvníkům představí zásahové elektro vozidlo, policejní techniku, autodiagnostiku nebo například eskortní vůz vězeňské služby. Studenti středních škol budou mít také možnost si prakticky vyzkoušet pracovní pohovor nanečisto, který povedou přímo s personalisty firem,“ doplnila Hošťálková. Pro účastníky budou po celý den připraveny soutěže o ceny. Akce se koná od 9 do 16 hodin.