Mezi prvními návštěvníky se objevili studenti přerovských středních škol a učilišť, ale postupně přicházeli také nezaměstnaní lidé.

„Při této akci mají zájemci šanci získat kontakty na firmy, které se poohlížejí po nových zaměstnancích,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Ivan Kosatík, který včera odpoledne veletrh pracovních příležitostí zahájil.

Na akci se prezentují zhruba dvě desítky firem nejen z přerovského regionu, ale i širokého okolí střední Moravy.

„Původně jsme oslovili sto padesát firem, ale mnohé se z účasti omluvily. I tak je tato akce na přerovský region zastoupena poměrně slušným počtem firem,“ doplnil Josef Váňa ze spolupořádájícího Vzdělávacího institutu v Prostějově.

Akce se konala poprvé loni v Olomouci, kde se prezentovalo na dvaačtyřicet firem. „Tentokrát se představuje firem méně proto, že letošní ročník je zaměřen spíše na strojírenskou oblast,“ vysvětlil Michal Langoš, ředitel Úřadu práce v Přerově.

Nezaměstnaní lidé byli stejně jako žáci a studenti třetích a čtvrtých ročníků škol organizátory osloveni, aby se na akci dostavili. „Obeslali jsme asi tři sta nezaměstnaných, kteří zde dostanou potvrzení, že se akce zúčastnili a projevili tak aktivitu při hledání práce,“ doplnil Langoš.

Na burzu pracovních příležitostí však odpoledne zamířili také rodiče dospívajících dětí. „Mám syna, který je sice teprve v osmé třídě, ale už se rozhodujeme, kam půjde dál. Je velice zručný, a tak chceme vybrat nějaké řemeslo. Přišla jsem vlastně proto, abych měla určitý přehled o požadavcích na trhu práce, které se často mění,“ svěřila se Jana Ponížilová z Přerova.

Burza pracovních příležitostí pokračuje také dnes, kdy ji mohouzájemci navštívit od 8 do 14 hodin.