„Jsou před námi dvě možnosti, jak tento objekt na náměstí Přerovského povstání s dobrou dostupností využít,“ nastínila mluvčí magistrátu Lenka Chalupová. O budovu podle ní projevila zájem soukromá zdravotnická škola, která by nemovitost využila pro výuku budoucího zdravotnického personálu.

„Představitelé školy v současné době jednají se zástupci města o podmínkách pronájmu. Další variantou pak je, že se do objektu přesune část magistrátu - konkrétně odbor evidenčních správních služeb a obecního živnostenského úřadu,“ shrnula.

Město rozhodně nechce, aby zůstala budova v centru Přerova ležet ladem. „Nechceme to mít prázdné a platit spoustu peněz za provoz,“ doplnil také náměstek primátora Pavel Košutek (ANO).

Rozhodnutí o zrušení přerovského pracoviště Střední zdravotnické školy v Hranicích padlo ještě za bývalého vedení Olomouckého kraje a důvodem byly úspory - náklady na provoz byly totiž značné a objekt je ve špatném technickém stavu.

Zastupitelé ještě na poslední chvíli usilovali o to, aby škola ve městě zůstala, ale jejich snaha byla marná. Díky vstřícnosti přerovské nemocnice se nakonec podařilo dohodnout alespoň kompromis.

„Do Hranic se přesouvá kompletně teoretická výuka, ale ta praktická zůstává v Přerově, protože jsme se na tom dohodli se zdejší nemocnicí,“ uvedla už dříve ředitelka Střední zdravotnické školy v Hranicích Hana Čamborová. Přerovské pracoviště Střední zdravotnické školy v Hranicích má vyklidit prostory do srpna.