Oslavy začaly v Brodku již v pátek večer. Od devatenácté hodiny se kostelem Svatého Jana Křtitele nesly tóny z koncertu vážné hudby.

V sokolovně se lidem v sobotu postaraly o zábavu čtyři dechové orchestry základních uměleckých škol pod společným koncertním názvem Brodecký zvonek. Večer převzaly slovo kapely Country Expres Olomouc a Tomgrass Band.

Nejdůležitější část oslav ovšem připadla na neděli. Po ranní mši svaté pochodoval brodeckými ulicemi průvod kapel a mažoretek. Lákal občany na hřiště, kde se pak na pódiu starosta Jan Beneš krátce ohlédl do historie.

„Titul městyse udělil Brodku u Přerova císař František Josef roku 1909. Jako by v tom bylo kus symboliky, že přesně o sto let později získala naše obec tento titul znovu,“ připomněl Beneš fakt, že stal letos Brodek městysem již podruhé.

Z rukou poslance českého parlamentu Jindřicha Valoucha převzal pak brodecký starosta pasovací dekret.

„Původně vám ho měl přivézt sám předseda poslanecké sněmovny, pan Miloslav Vlček, ale pověřil mě, abych ho omluvil a pověřil předáním dekretu mě,“ řekl Valouch a popřál všem přítomným dobrou zábavu při odpoledním pragramu.

Ten na hřišti obstaraly děti z mateřské a základní školy, houslový virtuos Michal Hejč a soutěžící třetí řady televizního pořadu Česko hledá Superstar David Spilka a Tereza Najdekrová.

„Slavnosti se mi moc líbí. Obec připravila pestrý program a jsem ráda, že se od něj lidé nenechali odradit počasím,“ svěřila Deníku své pocity jedna z brodeckých rodaček Sylvie Skoupilová.

Místní i přespolní měli během oslav opravdu z čeho vybírat. Kulturní program doplňovaly pouťové atrakce a stánky nabité jarmarečním zbožím. V městysi totiž o víkendu současně s oslavami probíhaly také hody.