Cílem je poskytnout lidem lepší služby a přilákat do Bochoře více zákazníků.

Vylepšování interiéru lázní odstartovalo už koncem června. Na tři týdny se do budovy nastěhovali zedníci a malíři.

„Naše práce bychom měli ukončit už ve středu, pak se tady bude uklízet a dávat vše dohromady,“ sdělil malíř a vedoucí týmu pracovníků Jiří Kadlčík.

Interiér spodního patra vylepšily nejen nové barvy na stěnách, ale především vznik nových vchodů do jednotlivých místností.

„Téměř všude jsme vybourali futra a místo nich udělali nové vstupy tak, aby to bylo nejen hezčí, ale i funkčnější,“ vysvětlil Kadlčík.

Kompletně nového vzhledu se dočkala i čekárna, pokladna či šatny.

Budova lázní funguje v Bochoři už dlouhá léta a proto byl zásah nutný.

„Začali jsme s malováním, protože to už bylo potřeba, abychom dodrželi hygienické normy. Postupně jsme pak ale přistoupili i k větším zásahům a začalo se bourat,“ řekl starosta Bochoře Ivan Michna.

Chystají další vylepšení

Do budoucna však v lázních plánují další vylepšování, a to nejen vzhledu, ale i nabídky.

„Nyní šlo pouze o nutnou základní údržbu. Až bude dostatek financí, chceme vylepšit například i perličkové koupele, postupně vyměnit vany a mnoho dalšího,“ nastínil plány do budoucna starosta.

Výmalba, bourání a úpravy místností vyšly obec na více než sto tisíc korun.

„Částka se zatím pohybuje mezi sto třiceti a sto čtyřiceti tisíci,“ uvedl Michna.

Protože práce postupují přesně podle vytyčeného harmonogramu, lázně se zájemcům otevřou už v pondělí prvního srpna, jak bylo původně v plánu. Příliš velký nápor návštěvníků však vedení nečeká.

„V létě je návštěvnost celkově slabší. Lidé jsou na dovolených a nebo dávají přednost koupalištím či vlastním zahrádkám,“ vysvětlil starosta.

Do lázní zavítá nejvíce návštěvníků v době od podzimu do jara.

„V této hlavní sezóně provádíme zhruba třicet procedur denně. Určitě by to ale mohlo být lepší, proto se snažíme naše služby zlepšovat, abychom nalákali více zákazníků,“ podotkl.

Dnes nabízejí lázně nejen koupele a masáže, ale i speciální zábaly a také ubytování.

Bochořské lázně, kam se dodnes jezdí léčit řada pacientů s problémy pohybového ústrojí a revmatismem, jsou v republice známé hlavně díky složení sirnato-železitého léčebného pramene, díky němuž jsou nazývány Moravskými Piešťany.

Historie léčebného pramenu sahá až do druhé poloviny čtrnáctého století a Bochoř tak patří tak k nejstarším lázeňským místům na Moravě. Za celou dobu provozu lázně vystřídaly několik majitelů, dnes jsou v majetku obce.