Zpěvák Pavel Bobek, který se proslavil například hity Lásko, mě ubývá sil, nebo Cesto má…Vydal před nedávnem své nové album s názvem Víc nehledám…Písněmi ze své mnohaleté kariéry i songy z nového alba potěšil v létě letošního roku stovky návštěvníků koncertu na Salaši. Za několik týdnů se na Moravu vrátí. A možná „přiveze“ sebou úplně nové skladby. O jeho láskách i inspiracích jsme s Pavlem Bobkem hovořili v exkluzivním rozhovoru pro Deník:

Jak vzpomínáte na loňský koncert na Salaši?

Bylo tam nádherné ovzduší a rád přijedu znovu.

Kolik koncertů ročně absolvujete?

Jedná se zhruba o čtyřicet až padesát koncertů.

Ve své bohaté kariéře jste spolupracoval s řadou hudebních kolegů. Jak došlo například na spolupráci s Marií Rottrovou se kterou jste vytvořil nezapomenutelný duet v poetické písni S tím bláznem si nic nezačínej…Byly pro tuto píseň navrženy i jiné adeptky?

Moje volba pro píseň S tím bláznem si nic nezačínej padla jednoznačně na Marii Rottrovou. Byl jsem šťastný, že moji nabídku ke spolupráci přijala, nikoho jiného si na jejím místě nedovedu představit.

Kteří tuzemští hudebníci a zpěváci patří mezi Vaše nejoblíbenější?

Vzpomínám hlavně na ty, kteří tu už nejsou mezi námi, například na Jiřího Grossmanna nebo Karla Zicha. Po letech si uvědomuji, jak velikým zpěvákem byl Waldemar Matuška, někdo takový jako on na naší scéně chybí.

Celoživotním vzorem a idolem je pro mě Frank Sinatra.

Se kterým jakým zahraničním interpretem jste si během své kariéry zazpíval a se kterým by si ještě zazpívat chtěl?

Trošku jsem si zazpíval s Johnnym Cashem a stálo to za to.

Jaké další vjemy či zážitky jsou pro Vás největší hudební inspirací? Patří mezi ně ženy, víno, umění, smutek, radost, osobní zážitky - které z nich patří mezi nejsilnější múzy…

Všechno to, co bylo obsaženo v otázce. A to je pravda.

Před nedávnem Vám vyšla deska Víc nehledám.. Proč jste zvolil právě tento název?

Za prvé to zhruba odpovídá svým významem původnímu názvu I walk the line a za druhé -nahrával jsem v Nashvillu s americkými muzikanty, z nichž někteří byli dřívějšími spolupracovníky Johnnyho Cashe. Co víc hledat ?

Skládáte v současnosti nové skladby, případně připravujete další album?

Nikdy jsem nebyl příliš autorem, vždy jsem byl především interpretem písní, které se mi líbily v podání jiných interpretů.

Jaké je Vaše životní krédo?

Moje životní krédo zůstává Churchillovo: "Nikdy jsem nebyl příliš bohat, ale nikdy se mi nestalo, že bych nemohl pozvat pár dobrých přátel na pár lahví dobrého vína.“

Můžete připomenut nějakou humornou událost z Vaší bohaté koncertní kariéry?

Nebude to zrovna humorná událost z mého vystoupení, ale rozesmál mě někdejší kontrabasista Johnnyho Cashe Dave Roe, který s Cashem hrál v Praze. Vzpomíná na Prahu: "Jo Praha! Svíčková! To je vzpomínka na Prahu, ale když jde kolem hezká Češka, zapomeneš i na svíčkovou."