Strážci zákona proto fanouškům radí, aby neparkovali svá auta poblíž zimního stadionu.

„Mohly by vzniknout škody na majetku a také odjezd aut po skončení utkání by mohl být problematický. Jedná se o preventivní opatření pro případ, že by bylo nutné zasáhnout proti agresivním fanouškům," řekla Miluše Zajícová z přerovské policie, která má na starosti prevenci.

Policisté uspořádali stejně jako loni ve spolupráci s hokejovým klubem HC Zubr Přerov preventivní akci, která má zmírnit agresivní chování fanoušků na utkáních.

„Cílem naší společné iniciativy „Fandíme slušně" je upozornit na nežádoucí chování během zápasů a rizika, spojená s protiprávním jednáním," zmínila.

Hokejová utkání totiž nesledují jen dospělí, ale mezi návštěvníky jsou i rodiny s dětmi, které se stanou mnohdy proti své vůli svědky vulgárních a agresivních projevů ze strany fanoušků.

„Právě mládež může být tímto jednáním ovlivněna v budoucnu se chovat obdobným způsobem, které na zápasech vnímá jako něco běžného. Zejména mladí lidé se dopouštějí nevhodného chování, které může vyústit až v protiprávní jednání a pak nezbývá, než zasáhnout represivním způsobem," dodala.

Záměrem slušného fandění je nejen přilákat širokou veřejnost ke sledování tohoto národního sportu, ale hlavně ničím nerušený zážitek.