O třetí obhajobu mandátu v řadě se pokusí Božena Sekaninová (ČSSD) v souboji s Jitkou Chalánkovou (Nezávislá kandidátka).

Lidé moc nechodí

Probíhající druhé kolo senátních voleb na Prostějovsku v pátečním odpoledni moc veřejnost neoslovilo. Babí léto slibující slunečný víkend směrovalo lidi spíše do přírody.

Při návštěvě Deníku ve volební místnosti v Olšanech u Prostějova, jsme tak čtvrt hodiny čekali na voliče marně. Dobrou náladu a úsměvy to však volební komisi nesebralo. 

Zkušené političky

Obě kandidátky mají politických zkušeností nepřeberně.

Vítězka prvního kola Božena Sekaninová se uchází o senátorské křeslo již potřetí v řadě.

Jitka Chalánková pro změnu strávila dvě volební obbdobí v poslanecké sněmovně a byla také náměstkyní hejtmana Olomouckého kraje.

Postup Boženy Sekaninové byl suverénní, když posbírala téměř 19% hlasů. Jitka Chalánková (12,68%) se naopak třásla až do úplného konce a o jejím posunu do 2. kola rozhodlo pouhých pět hlasů na úkor třetí Ireny Blažkové (ANO 2011).

Triumfální výhra v roce 2012

Karty před druhým kolem jsou rozdány rovnoměrně.

Obě kandidátky mají své politické renomé a voličům nejsou jejich jména ani podoba neznámé.

Je málo pravděpodobné, že by Božena Sekaninová zopakovala svůj triumf z roku 2012, kdy získala v 1. kole 42,65% a ve druhém v duelu s Jaroslavem Šlamborem (KSČM) dokonce 73,30% hlasů.

O tom kdo bude Prostějovsko, Tovačovsko a Kojetínsko zastupovat v horní komoře v příštích šesti letech se rozhodne v pátek 12. října a sobotu 13. října 2018.

Volební místnosti v celkem sedmadevadesáti obcích Prostějovska a čtrnácti na Kojetínsku, budou otevřeny v pátek od 14 do 22 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodin. Výsledky lze očekávat okolo sobotní 16 hodiny.