Nocležnu i azylový dům provozuje v Hranicích sdružení Elim – křesťanská společnost pro evangelizaci a diakonii.

„V průběhu loňského roku jsme od města dostali jako výpůjčku prostory již nevyužívané sauny. Zahájili jsme jejich rekonstrukci a přestavbu na azylový dům, ta v podstatě nyní pomalu finišuje,“ informoval ředitel Elimu Bohuslav Rybníček.

Azylový dům se nachází ve stejné budově ve Vrchlického ulici jako nocležna pro bezdomovce, kterou začal Elim provozovat před dvěma lety. „Díky tomu dostaneme možnost rozšířit kapacitu nocležny, která je v podstatě stále plná,“ podotkl Rybníček.

Jak dále uvedl, řada klientů nocležny vzala budování azylového domu jako svou novou šanci a přiložila ruku k dílu při jeho přestavbě.

„Nocležna nyní funguje jen na přespání, s tím, že jsme vloni rozšířili naše služby i o pravidelné podávání obědů. Když si však někdo z našich klientů chce najít stálou práci, má to těžké, protože mu chybí zázemí. Nocležna se otevírá až v sedm večer, takže ten člověk by po skončení směny až do večera neměl kam jít,“ vysvětlil Bohuslav Rybníček.

Právě lidem, kteří si chtějí najít práci, by měl sloužit azylový dům, kde budou mít možnost pobývat i přes den.

„Kromě toho by mohli v azylovém domě bydlet lidé, kteří už jsou v důchodu nebo kteří pobírají invalidní důchod. Zázemí chceme nabídnout i těm, kdo se vrátí z výkonu trestu, ať mají kde začít,“ popsal poslání azylovéhodomu ředitel Elimu.

Kdy začne azylový dům fungovat, zatím není jisté. „Chceme jej rozjet co nejdříve, čekáme však na vypsání evropských dotací, ať máme jeho provoz z čeho hradit,“ řekl Bohuslav Rybníček.

Azylový dům by měl mít kapacitu pro deset lidí. Je určen pouze pro muže, ti by v něm měli najít ubytování v několika dvou až třílůžkových pokojích se společnou koupelnou a sociálním zázemím.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika