„Původní mlžné brány s nápisem Přerov jede na vlně letní pohody, které byly na náměstí instalovány v roce 2019, nahradily už před časem nové. Pořízeny byly dvě atypické mlžné brány, tři květináče pro jejich usazení a čtyři samostatné květináče pro mobilní zeleň,“ přiblížila mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová. Květinovou výzdobou se město snaží dodat tomuto místu zelenější a barevnější ráz.

Přerované si to pochvalují. „Mlžnými branami procházím několikrát denně, protože bydlím v centru města. Včera jsem viděla jezdit i kropící vozy, takže je to alespoň částečná úleva od toho vedra. Potěší i pohled na květinovou výzdobu,“ řekla paní Andrea, která bydlí nedaleko náměstí.

Masarykovo náměstí v Přerově.
Dejte vysvědčení vedení Přerova. Oznámkujte radní i primátora ve čtyřech sférách

Barvami hýří i jiná prostranství v centru města. Nový vzhled získal už na jaře rondel u malé pasáže, který se proměnil v rozkvetlou louku.

„Prostranství jsme upravili a vysázeli zde 1590 kusů cibulovin a 521 trvalek. Druhová skladba evokuje jednotlivá roční období, takže se lidé mohou pokochat pohledem na stále kvetoucí lokalitu. Součástí ostrůvku je i mlatová pěšinka pro zahradníky, kteří se o rostliny starají,“ přiblížil náměstek přerovského primátora Miloslav Dohnal (ODS).

Přerovští profesionální hasiči oslavili ve středu sedmdesát let své existence. Na Masarykově náměstí byly k vidění ukázky techniky i zajímavých hasičských zásahů, děti se mohly svézt i ve člunu na řece Bečvě.
Oheň, auta i děti ve člunu. Přerovští profesionální hasiči oslavili sedmdesátiny

Lahodit oku bude už brzy také pohled na plochu podél Palackého ulice. „Byla započata obnova travnatých ploch přeměnou na trvalkové záhony. Vysadit zde hodláme téměř 3,5 tisíce trvalek,“ zmínil.