Po sobotním fotbalovém utkání hvězd a rodinném dnu si neděli užijí hlavně dříve narození - na pódiu to totiž rozbalí Šlágr kluci Pavel Novák a Petr Šiška a jejich hosté ze Šlágr Party.

„Benefiční akce se koná už osmým rokem, loni jsme ji ale kvůli covidu museli přesunout až na říjen. Letos máme dobrý termín, co se týče počasí, ale zase méně příznivější s ohledem na fotbal - hráčům už totiž začala liga. Lidé ale rozhodně nezůstanou o nic ochuzeni, protože dorazí známí hokejisté a zapojí se i ligoví hráči házené z Cementu Hranice,“ přiblížil Pavel Novák.

Na benefici v Kozlovicích nebudou chybět známí hráči a odchovanci přerovského hokeje Tomáš Kundrátek, Martin Zaťovič či Jan Švrček.

„Novinkou je letos autogramiáda, na kterou se nám snad podaří dopravit do Přerova i vítězný extraligový pohár, který získali hokejisté a přiveze ho Tomáš Kundrátek. Ten přislíbil dovézt také medaili z mistrovství světa ve Finsku,“ zmínil. Známý fotbalista Filip Novák zase na benefici zapůjčí turecký ligový pohár.

Program bude nabitý celý víkend. V sobotu 2. července od 14 hodin zabaví nejmenší a jejich rodiče Rodinný den plný soutěží. „Tuto část odpoledne završíme dětskou tombolou, v níž bude spousta hraček. Loni se tato akce velmi osvědčila a byl jsem sám překvapený, jak obrovský měla úspěch,“ vzpomněl Pavel Novák.

Od 16 hodin následuje zlatý hřeb - fotbalové utkání hvězd. Autogramiáda a fotokoutek s trofejemi následuje v 18 hodin a den uzavře od 19 hodin distotéka a rockotéka s Rádiem Haná.

Stejně lákavý je i nedělní program, během kterého to na pódiu rozparádí televizní Šlágr Parta. Na své si tedy přijdou hlavně senioři a milovníci dechovky.

„Televize Šlágr přispívá na dětskou onkologii Fakultní nemocnice v Olomouci, a proto plánujeme velký koncert,“ prozradil Pavel Novák.

Koncert potrvá od 15 do 18 hodin.

„Vystoupí na něm spousta interpretů a dorazí celá Šlágr parta s Karlem Peterkou. My to budeme s Petrem Šiškou uvádět jako Šlágr kluci a předpokládám, že na koncertě vystoupí i známá heligonkářka Vlasta Mudríková. Budou to tedy tři hodiny nadupané muzikou, pokud to bude lidi bavit a vyjde nám počasí,“ slibuje.

Peníze poputují na dětskou onkologii - konkrétně sdružení Šance, které pomáhá rodinám, jež se starají o onkologicky nemocné dětské pacienty. Organizátoři kozlovické akce Na dětech záleží jim předají symbolický šek.