Lidé doufají, že ne naposledy.

„Rádi bychom z této prvorepublikové kratochvíle u řeky Bečvy, která se kdysi těšila velké oblibě, zase udělali tradici,“ prozradil za pořadatele ředitel festivalu Hudební léto na hradbách Pavel Ondrůj.

Ten se netajil tím, že byly přípravy tohoto velkolepého podniku náročné.

Z pódia přímo na vodní ploše dokresloval hudbou atmosféru třicátých let přerovský orchestr Academic Jazz Band, který letos slaví šedesát let od svého vzniku. A připravit jeviště prý zabralo dost času.

„Kvůli vystoupení z tohoto nezvyklého místa jsme museli nechat postavit speciální lešeňovou konstrukci na vodu, která zasahovala i na břeh. Na ni pak firma postavila pódium pro orchestr. Bylo nutné také vyřídit povolení Státní plavební správy a Povodí Moravy,“ vylíčil Pavel Ondrůj.

Snaha se ale vyplatila, a protože ve stejný den odstartovaly i vyhlídkové plavby, mohli se návštěvníci pokochat pohledem na večerní Přerov z hladiny Bečvy v doprovodu hudby.

Ololoď Kordulka na Bečvě v Přerově
Přerovem bude jezdit vyhlídková loď, přibude přístaviště
Oprava silnice v přerovské ulici Pod Valy.
V Přerově spravují silnici Pod Valy

Tančírna pod hradbami

Pořadatelé jsou s obnovenou premiérou Benátských nocí spokojeni.

„Byli jsme nadšení, že byla obě nábřeží řeky Bečvy hustě lemována návštěvníky a lidé sledovali koncert i z Tyršova mostu a lávky U loděnice. O taneční ukázky se postarala taneční skupina Dance Club z Přerova, a kdo měl chuť, ten si zatančil pod hradbami,“ pochvalovala si Lada Galová z Kulturních a informačních služeb města Přerova.

Přímo na hradbách pak po setmění začalo promítání snímků prvorepublikového Přerova z archivu sběratele pohlednic Břetislava Passingera.

Lidé tak mohli obdivovat dobové záběry Městského domu, ulic v centru či okolí řeky Bečvy.

Koncertem orchestru Academic Jazz Band odstartoval festival Hudební léto na hradbách, který nabídne během prázdninového období pravidelné úterní koncerty. Jejich začátek je vždy v 19 hodin.

Už příští úterý - 3. července - se mohou posluchači těšit na vídeňský šraml v podání skupiny Urband, která má ve svém repertoáru směs českých, anglických, německých a ruských písní. 

Akuna show 2018 v Přerově
VIDEO: Akuna show bavila Přerov i novými slokami hymny