Ani letos nebude v centru města chybět kovář s mobilní kovárnou, u kterého si můžou lidé zakoupit hotové výrobky.

Stánky s občerstvením se budou soustředit v jedné souvislé zóně na východní straně náměstí, a to od optiky po řeznictví. Topit se bude v občerstvovacích pultech a kovaných koších.

Na zastřešeném podiu v centrální části náměstí začne v 15 hodin kulturní program, na němž se představí děti ze Základních škol Osecká a Hranická, folklorní soubor Maleníček, ale také ratolesti ze Sluníčka, dětského domova a studenti lipnického gymnázia.

„Loni byla během vánočního jarmarku zpřístupněna zvonice, což se setkalo s obrovským zájmem veřejnosti. I letos proto umožníme prohlédnout si tuto vzácnou památku zevnitř," uvedla Blanka Prudilová z odboru školství a kultury Městského úřadu v Lipníku.

Zvonice v Lipníku bude otevřená od 16 do 17 30 hodin, aby měli návštěvníci dost času přesunout se zpět na náměstí a stihnout celý zbytek programu. Od pěti do šesti hodin večer se pak na podiu představí přerovský pěvecký sbor Add Gospel. Ten adventně naladí zaplněné náměstí před závěrečným ohňostrojem, který vypukne v 18 hodin. (pu)