Hasiči v noci zasahovali v objektu diskotéky Porto v ulici Za mlýnem, která se ocitla pod vodou. Uchránit hrázemi z pytlů se podařilo házenkářskou halu v Žeravicích, kterou ohrožovala Olešnice. K jejímu zaplavení naštěstí nedošlo.

„Bečva v Dluhonicích rostla do pěti hodin ráno a její maximum bylo 591 centimetrů, pak už začala klesat. Třetí stupeň povodňové aktivity byl odvolán ve čtvrtek odpoledne, kdy spadla voda na 490 centimetrů,“ popsal mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař. Nyní v Přerově svítí sluníčko a platí druhý povodňový stupeň.

Voda z Olešnice zaplavila v noci na čtvrtek 15. října 2020 několik ulic v Brodku u Přerova. Pod vodou se ocitlo asi dvacet domů a hasiči odčerpávali laguny, které se zde vytvořily.
Brodek pod vodou: Olešnice zaplavila dvě desítky domů

Zklidnila se také Olešnice.

„Její kulminace proběhla při průtoku 19,1 metrů krychlových za vteřinu ve středu kolem sedmé hodiny večer, a pak začala hladina klesat,“ dodal.

Profesionálním a dobrovolným hasičům, kteří čerpali vodu a stavěli hráze z pytlů u břehů Olešnice v Žeravicích, se tak podařilo zabránit vybřežení a rozlití toku. Voda totiž ohrožovala nově postavenou halu házenkářů.

„Děkujeme hasičům, kteří byli schopni do hodiny vyřešit protipovodňové opatření a zabránit tak rozlití toku. A to i přesto, že měli dost práce na jiných místech. Jejich přístup byl špičkový,“ zhodnotil místopředseda házenkářského klubu Tomáš Zaoral. 

Zatopené hřiště FK Kozlovice ve čtvrtek 15. října 2020 ráno
Bečva zatopila kurty a kompletně i hřiště v Kozlovicích

Soutok Moravy s Bečvou 15.10.2020.
Soutok Moravy a Bečvy je jako obří jezero. Podívejte se z výšky