Lidé upozorňovali na to, že se nepřizpůsobiví koupou v šatech, zaberou si pro sebe na několik hodin masážní vanu whirlpool ve vnitřních prostorách, a když se proti tomu někdo ohradí, dojde na výhrůžky.

Situaci musela několikrát zklidňovat městská policie a dnes dohlížejí na pořádek romští asistenti prevence kriminality.

Letní bazén v Přerově. Ilustrační foto
Do vody v oblečení, křik i sexuální útoky. Přerovský bazén sužují nepřizpůsobiví

Protože se problémoví návštěvníci kumulovali v relaxační části vnitřního plaveckého areálu, je v současnosti masážní vana whirlpool v provozu pouze od 9 do 14 hodin.

„Od soboty jsme se rozhodli tuto relaxační část opět zpřístupnit návštěvníkům i v odpoledních hodinách. Chceme se zase vrátit k normálnímu provozu. Se zajištěním pořádku nám o víkendech pomáhají dva asistenti prevence kriminality a k vážnějším incidentům během července nedocházelo,“ řekl Jaroslav Hýzl, jednatel Sportoviště Přerov, které je provozovatelem Plaveckého areálu.

Situace na přerovském bazéně se po zavedení opatření zklidnila.
Na přerovském bazénu přitvrdili: strážníci na zavolání a odpoledne bez vířivky

Přerované si na chybějící atrakci stěžovali.

„Vadí mi, že na to doplácíme my. Kolikrát jsem sem přišla po práci třeba v sedm večer, abych si zaplavala a šla do vířivky. Teď ale nemůžu,“ postěžovala si třeba Iveta Kopečková z Přerova.

„Uzavřít relaxační prvky jen proto, že tam někdo dělá nepořádek, podle mě není řešení. Spoustu lidí to od návštěvy bazénu odradí,“ zhodnotila mladá maminka. 

Po spuštění části průpichu se v Přerově začaly tvořit dlouhé kolony a na dopravu ve městě ve zvýšené míře dohlíží policie. Na křižovatce Velké Novosady - Kojetínská - Komenského přibylo vodorovné dopravní značení. 4. srpna 2022
Po spuštění průpichu se v Přerově tvoří kolony, na asfaltu přibylo nové značení