Úderem desáté hodiny dopolední se v pondělí 25. května zpřístupní veřejnosti přerovský krytý bazén. Dva měsíce bez návštěvníků i bez vody ještě tento areál za svých dvaačtyřicet let nezažil.

V těchto dnech se už oba vnitřní bazény plní vodou, čeká je ohřev na danou teplotu – a přidání chemických přísad.  

Návštěvníci, kteří si sem po víkendu přijdou zaplavat, se musejí připravit na povinná omezení.

„Na bazénu, v šatnách i ve sprchách budou muset dodržovat dvoumetrový rozestup a mít na obličeji roušky. Ty si sundají jen ve chvíli, kdy se budou koupat nebo plavat,“ sdělil jednatel společnosti Sportoviště Přerov Jaroslav Hýzl.

Najednou může v areálu pobývat 150 lidí, mít skříňky vedle sebe ale není možné, takže každá druhá bude uzamčena. Po všech zákaznících, kteří odejdou, pak bude skříňka vydezinfikovaná, takže nově příchozí se nemusejí obávat, že by si dávali oblečení do míst, která právě někdo opustil.

Prozatím ale návštěvníci mohou zapomenout na odpočinkovou wellness část, k dispozici nebude ani pára, ruší se i samostatné plavání pro důchodce. K dispozici jim tak zůstává pouze 50 metrový bazén a dětský bazének. 

Otázkou pro provozovatele také bylo, do kdy mít za těchto podmínek otevřeno.

Nakonec padlo rozhodnutí, že v květnu a v červnu to bude od desíti ráno do sedmi večer, v červenci asi do osmi hodin – ale tyto časy jsou předběžné a budou upřesněny na webových stránkách společnosti Sportoviště.

„Venkovní areál je zatím uzavřen, ale v příštím týdnu budou zaměstnanci pracovat na vyčištění venkovního – 25 metrů dlouhého – bazénu. A pokud nám bude počasí přát, mohl by být 1. června otevřen, ale zatím bez možnosti vstupu na travnatou plochu,“ doplnil jednatel Hýzl.

 Ten zároveň prosí návštěvníky, aby se k sobě chovali ohleduplně a řídili se omezeními, které budou bedlivě hlídat plavčíci.

V Olomouci otevírá bazén i aquapark

Plovárna Hranice i letní koupaliště zatím zůstanou uzavřeny.

„Neotevřeme. O tom, kdy budeme otevírat, rozhodne Krizový štáb města Hranice,“ informovala ve čtvrtek vedoucí plovárny Iva Macurová.

Otevření hned od pondělí naopak chystá například letní areál plaveckého stadionu v Olomouci i olomoucký aquapark.

„Vzhledem k tomu, že jsme zahájili přípravy na opětovné otevření v předstihu, můžeme si dovolit otevřít letní areál 25. května a vnitřní v průběhu příštího týdne. Tak velký areál, jako máme my, nelze připravit ze dne na den. Momentálně už finišujeme,“ informovala vedoucí Plaveckého stadionu Olomouc Vlasta Šreková.

Oba areály, kde budou u vstupů dávkovače dezinfekce, budou provozovány odděleně. Nebude možné procházet z letního areálu do vnitřního nebo obráceně. „V případě slunečného počasí budou moci návštěvníci krytého bazénu využít venkovní terasu,“ vysvětlovala omezení Šreková.

V krytém bazénu bude k dispozici „padesátka“, dětský bazén, ale bez stříkajících atrakcí. 

Omezen bude počet osob, které mohou být v areálech v jednu chvíli. „Kapacita bude zredukována na 300 a 300 osob. Omezen bude počet skříněk, u nichž systémově dopředu nastavíme rozestupy. Méně bude lehátek,“ uvedla.

Občerstvení v letním areálu bude otevřeno, a to jak zahrádka bistra Zdravá pecka, tak tradiční rychlé občerstvení.

V Olomouci se v pondělí otevřou také brány Aquaparku. Zprovozněn bude vnitřní areál, dětský koutek Akvárko, sauny zatím bez saunových ceremoniálů, ale s klasickou pondělní Dámskou jízdou. Návštěvníci mohou využít masáže i solárium. „Zároveň spouštíme všechny programy,“ zvali provozovatelé.