Přestože bylo pěkně, svítilo sluníčko a teplota vody byla 27 stupňů Celsia, zájem veřejnosti byl minimální. Mnohé totiž odrazovaly přísné epidemické podmínky pro vstup do areálu a nutnost prokázat se testem na covid-19.

„Je to naprosto úžasné, člověk hned nabírá novou energii. Voda je skvělá a po tak dlouhé době si ji opravdu užívám,“ pochvalovala si Vlasta Kainarová, která se svěřila s tím, že se v minulosti věnovala závodnímu plavání, takže jí pohyb ve vodě chyběl.

Venkovní koupaliště ale jinak zelo prázdnotou - přes den sem zavítala sotva dvacítka lidí, z nichž velká část odcházela už od vstupních dveří s nepořízenou.

„Podle nařízení vlády je vstup na bazén umožněn pouze za podmínek, že se návštěvník prokáže negativním testem na koronavirus, který podstoupil v oficiálním odběrovém centru, předloží certifikát o očkování nebo doklad o prodělané nemoci covid-19 za posledních 180 dní. Návštěvníky to pochopitelně odradilo,“ řekla pracovnice Plaveckého areálu v Přerově Renata Tšponová.

Začátek sezony ale podle ní ještě mohou zachránit změny - stejně jako loni, kdy se původní opatření postupně zmírňovala.

„Doufáme, že to bude jako loni, kdy se pravidla stále měnila a přišlo se i na to, že roušky na bazénu jsou naprostý nesmysl,“ dodala.

Podle Jaroslava Hýzla ze Sportoviště Přerov by se měly zhruba do týdne zpřístupnit veřejnosti i další bazény v areálu.

„Nejprve ale musí projít schválením hygieny, která odebere vzorky. Pokud bude všechno v pořádku, můžeme je otevřít,“ řekl.

Návštěvníkům jsou k dispozici šatny, a i když to ještě ráno neplatilo, mohou využít i sprchy.

„V provozu teď máme venkovní pětadvacítku a dnes se chystají spodní bazény - i nerezový s atrakcemi. Postupně budeme připravovat také další,“ uzavřela Renata Tšponová.