Kvůli vytrvalému sněžení museli řidiči na Přerovsku ve čtvrtek ráno jezdit „krokem". Kdo to neudělal, ten měl problémy.

Hasiči hlásí v celém kraji zvýšený počet výjezdů k dopravním nehodám. Například na silnici mezi Troubkami a Henčlovem nezvládla jízdu na zasněženém povrchu řidička osobního auta, která se převrátila i s vozem na střechu.

„Nehoda se stala krátce po půl sedmé ráno, kdy jsme dostali zprávu o tom, že je na silnici u Henčlova auto na střeše. Když jsme přijeli na místo, bylo už zpátky na kolech a zraněná řidička v péči záchranky," uvedla krajská mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.Pracovníci technických služeb odhrnují sníh na přechodu pro chodce u velké pasáže.

Havarovaný vůz odtáhl z místa traktor. „K úniku provozních kapalin ale nedošlo," doplnila mluvčí. Drážní hasiči podle ní odstraňovali ráno na Přerovsku také dva spadené stromy na železniční trati.

Silničáři začali bojovat se sněhem brzy ráno.

„Sněžit začalo tak o půl šesté a kolem osmé hodiny ráno byla situace nejhorší. V první řadě se dělají první třídy – teď je trochu problém na silnici I/47 mezi Lipníkem a Hranicemi, po které musejí řidiči projíždět se zvýšenou opatrností, ostatně jako všude jinde," informoval dispečer Miroslav Chalupecký z přerovského cestmistrovství.

„V tuto chvíli už přestalo sypat z nebe, takže si myslím, že se během hodiny situace trochu zklidní. Doděláváme všechny cesty, kam jsme se ještě nedostali," doplnil.

Se zvýšenou opatrností by se měli řidiči pohybovat na silnicích druhých a třetích tříd. „V současné době může někde zafukovat, na Pavlovicku a ve Staré Vsi se tvoří sněhové jazyky," uzavřel. 

Podle meteorologů by se během dne měly objevit sem tam už jen sněhové přeháňky.

Nejvyšší teploty v Olomouckém kraji ve čtvrtek vystoupají na plus 1 až 4 °C, na horách se čeká -5 až -1 °C. Místy se budou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje.

Další porce sněhu ale zřejmě dorazí hned v pátek. Poslední den před víkendem má být zataženo až oblačno, zpočátku občasné sněhové přeháňky, později trvalejší sněžení.

Mrznout by ale nemělo, teploměry se mají přes den pohybovat pár dílků nad nulou.