Zkušený jezdec se s vozem Ford Alfa Racing prezentoval více než dobře a rozhodně neměl důvod závod hodnotit negativně.

„Vhledem k faktu, že jsme neměli moc času a prostoru dělat na autě nějaké závratné novinky, tak jsme do Lotyšska nejeli s přehnaným očekáváním. Chtěli jsme však zabojovat o příčky nejvyšší," připustil Ladislav Hanák.

Zkušeného jezdce mrzela pouze jedna věc.

„Ve finále jsem po chybě startoval jako první, ale ze druhé řady, což je mnohdy z pozice útoku na stupně vítězů poněkud problematické. Naštěstí se mi výborně povedla hned první zatáčka, díky které jsem se dostal na průběžnou třetí pozici," popsal Hanák průběh závodu.

Český reprezentant svou kvalitní jízdou využil lehkého zaváhání Francouze Oliviera Dufoura a prodral se na druhé místo. Hanák, který se později radoval ze zisku druhého místa, celý den sváděl přímé souboje s Berndem Stubbem o post nejrychlejšího muže závodu.

„Dojeli jsme nakonec těsně za sebou. Naše rozdíly byly v řádově setin či desetin po celý závod. Své kvality potvrdil také nakonec třetí Petr Turek, který bude velkým soupeřem po celý šampionát" pověděl.

Ladislav Hanák byl s úvodním závodem seriálu mistrovství Evropy spokojený. Osobní cíle má dle očekávání stejné jako v letech minulých.

„Pokud se nám podaří absolvovat všechny závodu programu, tak bych chtěl skončit do třetího místa. Ambice se odvíjely od loňského roku, kdy se nám podařilo, i přes účast jen na vybraných závodech, být vždy na bedně nebo těsně pod ní," potvrdil Hanák.

„Díky loňským výsledkům jsem se navíc dostal do národního týmu, a tak se chci, pokud to půjde, zúčastnit všech započítávaných závodů. Naším plánem je odjet kompletní Evropu. Případnou účast na některých vybraných republikových závodech nevylučuji. Ty budou ale sloužit spíše jako forma testování," prozradil.

Evropský šampionát pokračuje o víkendu závodem v německém Seelow.

„Rozhodně tam nepojedu s tím, že mám předplacený nějaký výborný výsledek, ale rád bych se o něj pokusil," dodal Hanák.