„Chceme motivovat lidi, aby využívali šetrných forem dopravy. Přispějí tím nejen ke zlepšení kvality ovzduší a snížení dopravní zátěže v Přerově, ale i posílení vlastní fyzičky,“ vysvětlil smysl soutěže cyklokoordinátor Jiří Janalík.

Pravidla jsou jednoduchá. Stačí se do 30. dubna zaregistrovat na webových stránkách města www.prerov.eu, vytvořit s kolegy či dospělými spolužáky tří až pětičlenný tým - a od začátku do konce května si ve staženém formuláři evidovat cesty do práce a z ní, anebo ze školy a do školy.

„Nejde nám o kilometry, ale o pravidelnost. Úspěšné týmy se dostanou do slosování a mohou si odnést pěkné ceny,“ řekla Jana Pivodová z přerovského magistrátu. Soutěžící z týmů by se měli mezi sebou „hecovat“ - a sami se motivovat k tomu, aby své auto ráno obešli obloukem a šli raději pěšky.

Týmy se budou registrovat zdarma a mají navíc možnost stáhnout si z webových stránek města logo akce „Přerov jede na kole“ a využít ho k potisku triček či dresů.

V pravidlech soutěže najdou i kontakt na firmu, která jim nabízí pro tyto účely zvýhodněné ceny.

„V průběhu května mohou účastníci soutěže navštívit i partnery akce - v restauraci Base Camp v Kainarově ulici dostanou jednu kávu zdarma a v Baště u Dokládalů u Laguny mají zajištěný jeden osvěžující nápoj,“ řekla Jana Pivodová.

Soutěžící mohou navíc své úsilí znásobit v klání, které bude hledat nejoriginálnější snímek týmu.