Tradiční květnový termín MTB maratonu byl nadvakrát přesunut na příští sobotu 1. září. Ředitel závodu Aleš Procházka však nyní potvrdil, že všechny škody na trase jsou odstraněny. Milovníci horských kol si mohou oddechnout a podávat přihlášky.

„Pojedeme po sto procentech původně schválené trase. Dali jsme si při čištění trati opravdu záležet. Na trati vzniklo deset nových dřevěných lávek přes potůčky a bažiny, které zpříjemní krásné ježdění v terénech Moravské brány. Na některých místech se trasa neuvěřitelně změnila a k vidění jsou teď zcela nečekané výhledy,“ prozradil Aleš Procházka.

Start Author Šela Marathonu se po 13 letech vrací do Týna nad Bečvou, tedy přímo pod cílový hrad Helfštýn. Nejdelší trasa měří poprvé 100 km, střední 50 km, nejkratší 26 km.

„Kvůli rekonstrukci hradu Helfštýn bude cíl umístěn na louce pod hradem. Bude zachován závěrečný výjezd k hradu, po kterém se hrad objede a před cílem se pojede technický sjezd od hradeb,“ upřesnil Procházka.

Pokud nad účastí v Author Šela Marathonu uvažujete, přihlaste se co nejdřív, příjem přihlášek za nezvýšené startovné končí v úterý 28. srpna. Hlásit se můžete na webu www.selasport.cz.

Autoři: Tomáš Gladiš, Ivan Němeček