Mé oblíbené místo ke kochání – kokorský kopec, s nádherným panoramatem chemičky a panelové zástavby svírající zámeckou věž, jsem měl před sebou hodně dlouhou dobu. Po zdolání horizontu jsem vzápětí zaregistroval výstražná světla auta stojícího přede mnou. Had dlouhý asi 2 kilometry se vůbec nehýbal.

Celých dlouhých jedenáct minut mi trvalo, než jsem minul autosalon Škoda vzdálený pouhých pár set metrů. Cesta ubíhala opravdu parádně. Kolega vybíhal z auta, pořizoval fotky a já si vytáhl deníček a tužku a začal jsem si psát časovou osu. Nějak mi bylo jasné, že dnes to bude „hódně“ dlouhý!

Ke značce Přerova z kokorského kopce jsem se prokousal za nekonečných třiatřicet minut. No uznejte, to je hodně dobrý výkon, ne? Podstatná i vlastní jména, která mi běžela hlavou se publikovat nedají, a nebo možná jen jednou. Ušetřím vás tedy a nechám to na vaší fantazii.Uzavírka ulice Polní způsobila v Přerově dopravní kolaps. Kolony jsou místy až dvoukilometrové

Test: Ke hřbitovu za 50 minut

Když už jsem tohle vytrpěl, napadlo mne udělat test, za jak dlouho se dostanu až ke hřbitovu po vyznačené objížďce. Jsem asi masochista, řeknete si… ale práci je potřeba občas obětovat nejeden uzlíček nervů.

První značka, upozorňující na nějakou dopravní nekalost, byla až těsně před železničním mostem. Jak také jinak, vždyť je ta uzavírka v platnosti teprve pár hodin. A brečet nad nedomyšleností jsem už vzdal před několika pátky.

Stojím na světlech na křižovatce ulic Polní a Velká Dlážka. Po osmačtyřiceti minutách to vnímám jako velký úspěch a přemýšlím, jestli k tomu hřbitovu opravdu pojedu nebo to zapíchnu rovnou v Palackého ulici.

Křižovatkou projedu jakoby nic a poprvé po tak dlouhé době na tachometru zahlédnu, že jedu i čtyřícítkou. Všechno šlo jak po másle, dokončím tedy naplánovaný test. Po nábřeží si to už mažu svižnou padesátkou a dokonce chytám na elektrárenském mostě zelenou, ani nezastavuju. U Gymnázia Jakuba Škody zjišťuju, že z „předmostní“ křižovatky jedu pouhých sedm minut. Paráda! Za další tři minuty stojím u hřbitova.

Když tak nad tím přemýšlím, otestoval jsem hlavně sebe, hranice mé trpělivosti se dosti posunuly. Ó děkuji vám cestáři!

Milý Ježíšku, prosím tě, pokud by to jenom trošku šlo, ať je ten maják hodně velkej a silně houká. A kdyby to jen trošku šlo, pošli ho hned, jinak za těch šest následujících dní příjdu o nervy. Předem díky, tvůj velký fanda ;-)

ČTĚTE TAKÉ: Uzavírka Polní způsobila kolaps dopravy, situace byla kritická

Za jak dlouho projedete Přerovem. Vyzkoušeli jsme za vás!

orientační body:                                   čas:
kokorský kopec 9.01
autosalon Škoda 9.12
čerpací stanice Slovnaft 9.19
značka Přerov 9.34
křižovatka Polní x Velká Dlážka   9.41
kruhový objezd u hotelu Strojař   9.44
křižovatka Gymnázium J. Škody   9.49
hřbitov                                         9.51

vzdálenost: 6 km

1 km jsme ujeli za 8,3 minuty

Za jak dlouho projedete Přerovem? Vyzkoušeli jsme za vás