Hlas operní pěvkyně Jany Šelle, která v doprovodu čtyř violoncellistů z přerovské kapely Arrhythmia zpívá ústřední melodii z filmu Tenkrát na Západě, se ztrácí v nekonečných výškách.

Pod pódiem nikdo ani nedutá, jedna z klientek centra pro postižené Jsme tady, dojetím pláče.

Byl to jeden z večerů, o kterém nikdo ani na chvíli nezapochyboval, že má smysl.

Benefiční koncert party čtyř violoncellistů a jednoho bubeníka z kapely Arrhythmia ukázal, že hudba může dávat i něco navíc - dobrý pocit, že jsme pomohli druhým.

S originálním nápadem přišly přerovská fotografka Iveta Juchelková a grafička Lucie Mazáčová. Nafotily sadu snímků pejsků z místního útulku a jejich fotografie vyvěsily na plotě tak, aby si jich lidé ve městě všimli. Cílem je upozornit na to, že někteří p
Chtějí pomoci psům z útulku. Jejich fotky zavěsily v Přerově na plot

Aktivační centrum Jsme tady, které se věnuje klientům s různými typy postižení, je přitom na pomoc druhých odkázáno. Péče o postižené je státem dlouhodobě podfinancovaná.

„Před několika lety byla situace taková, že jsme museli ze svého financovat i platy zaměstnanců. Dnes už ale díky městu a Olomouckém kraji cítíme mnohem větší stabilizaci,“ líčí ředitel obecně prospěšné společnosti Jsme tady Pavel Soukup.

Postiženým pomohl výtěžek Kabelkového veletrhu Deníku v Přerově, finanční prostředky se sešly i v kasičce pod vánočním stromem.

Ilustrační foto
Plesová sezona na Přerovsku vrcholí. Kam ještě na bál?

Dvouhodinový zážitek a nekonečné loučení

Přerovská kapela Arrhythmia uspořádala benefiční koncert pro centrum Jsme tady už potřetí.

„Nabídek na benefici dostáváme hodně, ale dáváme přednost potřebným z našeho regionu. Uspořádali jsme vánoční koncert pro charitu v evangelickém kostele a podpořili i dětský domov. Víme, že když se takového projektu zúčastníme, tvoříme jeden tým. Vidíme v tom svou úlohu, povinnost a máme velkou radost z toho, že to můžeme udělat pro naše město,“ říká lídr kapely Arrhythmia Lukáš Man.

Benefiční koncert, na který v pátek večer dorazily na asi tři stovky návštěvníků, trval dvě hodiny.

Kromě sopranistky Jany Šelle a Arrhythmie na něm předvedli své umění i malí bubeníci ze Základní umělecké školy B. Kozánka v Přerově, kteří si říkají Drum Kids. Loučení s diváky bylo nekonečné.

Paul Rausnitz
Přerov chce udělit čestné občanství Paulu Rausnitzovi

Kluci jsou skvělí, takže není co řešit

Sopranistka Jana Šelle, která je patronkou centra Jsme tady, skromně tvrdí, že toho pro postižené stále dělá málo.

„Pořád mám pocit, že bych mohla pomoci více. Vidím obrovský přesah v tom, že tento počin vyplnil mezeru, která vznikla po revoluci v sociálních službách. Projekt je životaschopný, potřebný pro region, a péče o postižené by měla být pro každého z nás samozřejmostí,“ soudí.

Návštěvníci byli atmosférou koncertu nadšení, a přestože bylo vstupné dobrovolné, mnozí vhazovali do kasičky papírové bankovky. Výtěžek má přispět na vybavení rehabilitační tělocvičny.

„Kluci jsou skvělí, takže není co řešit - přišla jsem za kapelou i podpořit centrum Jsme tady,“ svěřila se jedna z posluchaček Dita P. z Přerova.

Arrhythmia
Arrhythmia míří na Masters a chystá novinky: Nejsme revivalová kapela