Máte zkušenost s exekutorem?
Jste zadluženi a nevíte, jak se dluhů zbavit?
Napište nám. Váš názor nás zajímá.
Tématem exekucí se budeme zabývat na podzim v týdeníku.
A přinesem vám rady odborníků.
DISKUTUJTE
Váš názor můžete vyjádřit v diskusi pod článkem

Marie Görfölová

58 let, Přerov

„Přiznám se, že zadlužená jsem. Mladí totiž opravují barák, a tak jim pomáhám ze svého důchodu. Nic jiného ani nezbývá. Z čeho mají dnes mladí našetřit na bydlení, když jsou platy tak nízké? Kdyby bylo nejhůř a nemohla bych splácet, mám ještě v záloze vlastní byt.

Jaroslav Drábek

50 let, Přerov

Ne, nezadlužil. Už z toho důvodu, že sám vím, jak je těžké být bez práce. Přišel jsem o ni a rok hledal místo, takže se mě krize dotkla. Když nevyděláváte, musíte vystačit s tím, co máte.

Roman Bajer

22 let, Přerov

Pracuji v bance, takže nevím, jak bych to komentoval. Já sám jsem si sice půjčku vzal, ale všichni víme, jak je to v dnešní době relativní. Člověk přijde o práci a dostane se do problémů, ani neví, jak.

Anna Kováčová

25 let, Přerov

Tento problém naštěstí nemám, takže se mě to tak docela netýká. Půjčku bych si ale v dnešní době rozhodně nevzala. Myslím, že je lepší nejprve našetřit, a teprve potom si něco koupit. Podle mě je zbytečné se zadlužovat.

Milada Němcová

83 let, Přerov

Vůbec ne, ale já jsem nebyla nikdy v životě zadlužená. Když jsme něco s manželem potřebovali, tak jsme si museli nejprve našetřit. Nechápu, že si vůbec lidé berou půjčky. Dluhy dělají jenom dluhy.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Počet exekucí strmě roste

Petra Poláková-Uvírová a Naděžda Švrčková