Miroslav Zbořil,

57 let, Přerov, obchodní referent

Na jedné internetové stránce jsem si nedávno spočítal, že na reformě vydělám každý měsíc 200 až 300 korun. Uvidím, jaká bude realita. Myslím si, že tato reforma je zaměřena hlavně na zvýhodnění vyšších tříd.

Jana Marková,

37 let, Přerov, výrobní operátorka

Nikdy jsem si dopad reformy na svůj plat nepočítala, ale myslím si, že spíše o peníze přijdu. Určitě by růst výdajů měl být úměrný růstu platů a naopak. Podle mého názoru střední třída na reformě prodělá.

Lenka Růžičková,

25 let, Lazníky, pracovnice krizového řízení

Vím, že měsíčně se mi zvedne plat o 150 korun. Každá reforma je k něčemu dobrá, ale určitě by kroky reforem měly být větší, například ve zdravotnictví by to smysl mělo.

Lenka Hodonská,

33 let, Přerov, zdravotní sestra

Dopad reformy na svůj plat jsem si zatím nikde nepočítala. Podle mého názoru na tom budu ale nejspíše stejně jako v loňském roce. Nechám se překvapit. Podle toho, jak bude vypadat lednová výplata. Pak se uvidí.

Lubor Livora,

43 let, Týn nad Bečvou, IT pracovník

Nárůst platu jsem si ještě nepočítal. Bude to docela jedno, protože předpokládám, že pokud dostanu více peněz, tak budu díky veškerému zdražování i více platit. Proto si myslím, že to vyjde stejně jako v loňském roce.

Petr Prinz,

29 let, Přerov, sociální pracovník

Ne, nepočítal jsem si to, ale rozhodně na tom budu s rodinou hůř. Nejvíce mi na tom všem vadí, že celá reforma bude mít velký dopad na rodiny s dětmi. Vadí mi zrušení společného zdanění manželů.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika