Miroslav Rozkošný, 62 let, Přerov

„Prasečí chřipkou se nijak netrápím. Připouštím však, že bych ji mohl dostat. Pravděpodobnost nákazy je ale podle mě zatím malá. “

Petra Vítková, 16 let, Přerov

„Prasečí chřipky se docela bojím, protože už i ve zprávách říkají, že toho přibývá. Mě osobně se to ale zatím netýká a neřeším to. Až pokud by nastala situace, že ji dostane více lidí, začnu se proti tomu nějak bránit “.

František Valigura, věk 32 let, Přerov

„Prasečí chřipky se nebojím, ale mám před ní respekt. Určitě teď nevycestuji na Ukrajinu, kde je v této době chřipky nejvíce. Snažíme se zdravě jíst, brát vitamíny a samozřejmě dodržovat základní hygienické návyky“.

Rostislav Bučík, 32 let, Uherské Hradiště

Nebojím se. A vakcínám proti čemukoliv nevěřím. Není totiž zjištěno, co můžou člověku způsobit. Proto se zásadně proti ničemu neočkuji.

Renata Zlámalová, 26 let, Velká

Z prasečí chřipky nemám strach. Jestli k nám dorazí? Pravděpodobně ano, tak jako jiné virózy. Ale že bych se dopovala prášky, to rozhodně ne. Prostě jen dodržuji zdravou životosprávu. Co se týče očkování, tak už na fakultě nám říkali, že to lidský organismus spíš oslabuji. Proto se neočkuji.

Lenka Hynčicová, 22 let, Kyžlířov

Zatím se nebojím. Jestli k nám dorazí a budou k dostání nějaké prostředky na ochranu proti ní, pak se určitě chránit budu. Proti klasické chřipce ale očkovaná nejsem.

(voj, pu, kap)