Také distribuční centrum v Dobrovízi u Prahy navýší počet zaměstnanců, a to o více než 2 600 lidí. Na 3 900 sezonních pracovníků se tak připojí ke čtyřem tisícovkám stávajících zaměstnanců.

„Předvánoční období u nás tradičně začíná už nyní a my musíme posílit naše týmy, abychom dokázali uspokojit zvýšenou poptávku zákazníků. Těší mě, že můžeme nabídnout sezonní práci téměř čtyřem tisícovkám lidí. O to více, že letos poprvé rovnou ve dvou regionech. S otevřením nového centra v Kojetíně přivítáme v našich řadách pracovníky také z Olomouckého, Zlínského a nebo Jihomoravského kraje,“ uvedl Michal Šmíd, generální manažer Amazonu v Česku.

Prohlídka nového distribučního centra americké společnosti Amazon, 19. září 2023, Kojetín.
VIDEO: Obří robotické centrum Amazonu v Kojetíně už zaměstnává 1500 lidí

Pracovníci na vstupních pozicích obdrží hodinovou mzdu 200 korun hrubého. Kromě toho jim je nabídnut široký balíček benefitů, zahrnující desetiprocentní bonus ke mzdě, bezplatnou dopravu do zaměstnání, dotované stravování za 29 korun a slevy při nákupu. Společnost nabízí stovky pracovních míst napříč obory.

Robotické centrum společnosti Amazon v Kojetíně nyní zaměstnává zhruba patnáct set lidí a nové stále přijímá. Nejsou mezi nimi jen místní a pracovníci z různých koutů Moravy - někteří se přistěhovali za prací i ze vzdálenějších míst.

Například Katarína Cirasová žila dříve v Čechách, ale teď se usazuje na Moravě. Původem Slovenka začínala na vstupní pozici v dobrovízském distribučním centru.

„Prošla jsem odděleními vykládky a zaskladnění zboží a po roce se ze mě stala vedoucí týmu. Začátky ale nebyly vůbec jednoduché, musela jsem si vůdčí dovednosti nejprve osvojit,“ líčí Katarína. Po otevření nového robotického centra v Kojetíně se přesunula na Moravu, kde pomáhala s rozjezdem nové budovy.

Kůň Sacamiro z Jezdeckého oddílu Beňov s trenérkou Evou Petříkovou.
Je to pohodář, říká o Sacamirovi trenérka Eva Petříková z beňovské stáje

„Po osmi letech jsem měla ve středních Čechách vybudované zázemí. Rozhodnutí zkusit něco nového proto nebylo jednoduché. Nakonec ale rozhodlo více faktorů - třeba i ten, že to mám z Kojetína na rodné Slovensko daleko blíže a mohu tak jezdit častěji za rodinou. Vnímám to i tak, že život je změna a nabídky je třeba využít,“ popisuje vedoucí z Amazonu.

Už třetím rokem bydlí v Prostějově, společně s několika kolegy z kojetínského centra. „Je to zatím dočasné, brzy se plánuji stěhovat. Ale do té doby je to fajn. Do práce jezdíme také společně,“ podotýká.