„Amazon vytvoří provozem nové robotické budovy dva tisíce stálých pracovních míst a doplní tak stávající čtyři tisíce míst, která už v České republice vznikla. Společnost zahájila nábor pracovníků pro nové distribuční centrum, od inženýrů po IT profesionály, provozní manažery, odborníky na bezpečnost a ochranu zdraví a HR specialisty,“ uvedla Miroslava Jozová, PR manažerka společnosti Amazon.

Nábor zaměstnanců, kteří budou zpracovávat objednávky zákazníků, začne přibližně ve druhém čtvrtletí roku 2022.

„Nástupní hrubá mzda pro zaměstnance na vstupních pozicích bude 182 korun na hodinu, u vedoucích týmů pak 225 korun na hodinu,“ dodala.

Starosta Kojetína Leoš Ptáček. Na okraji města vyrůstá distribučí centrum společnosti Amazon
Investice Amazonu zvedla výrazně ceny bytů, říká starosta Kojetína

Distribuční centrum bude odpovídat nejmodernějším světovým trendům internetového obchodu a cílí na budoucí nájemce z České republiky a ze zahraničí.

„Areál bude připraven tak, aby splnil potřeby jakéhokoliv významného hráče v sektoru e-commerce. Jsem přesvědčen, že i díky tomuto projektu bude z Kojetína a okolí zase o něco lepší místo pro život. Lidé najdou dobře placenou práci kousek od domova a v návaznosti na projekt mohou vznikat i další podnikatelské příležitosti,“ řekl Milan Kratina ze společnost Accolade.

Hledá se nejkrásnější vánoční strom v Olomouckém kraji 2021
Vyberte Nejkrásnější vánoční strom Olomouckého kraje. HLASUJTE

Hotovo v létě

V Kojetíně vyrůstá vůbec první vícepatrová logistická budova v republice s předpokladem robotizace. Budova o půdorysné ploše 52 tisíc metrů čtverečních bude mít ideální polohu díky přímému napojení na dálnici D1 a umístění mimo rezidenční zástavbu, kdy je prostor od města oddělen lihovarem, nádražím a solární elektrárnou.

„Projekt může s ohledem na své umístění profitovat i z nedalekého železničního koridoru,“ upřesnil Pavel Sovička, generální ředitel společnosti Panattoni pro Českou republiku a Slovensko.

Výstavba distribučního centra probíhá podle plánu a hotové má být v létě příštího roku.

„V současné době probíhá dokončování prefabrikovaného skeletu budovy a instalace fasády, následovat budou interiérové práce a instalace technologie ze strany nájemce,“ potvrdili zástupci developera Panattoni a investora Accolade.

Podle starosty Kojetína Leoše Ptáčka přinese městu projekt výrazné oživení. „Pro nás je to obrovská příležitost a i díky tomu nyní zájem o bydlení vzrostl,“ řekl starosta města. 

Nová sportovní hala v Kojetíně
Kojetín má ambice být štikou regionu, říká starosta