„Pokusili jsme se o takřka hamletovský příběh,“ řekl režisér hry Martin Šmída.

„První nástřel jsme měli už v létě loňského roku, ale k opravdovému zkoušení jsme se dostali až někdy od října,“ poznamenal.

Martin Šmída se neujal jen režisérské taktovky, ale je i autorem divadelního představení. Jedná se o jeho první pokus v nové roli a sám poznával, jaké to je vyjít s ostatními herci, kterým musel velet.

„Myslím si, že jsem příkladem demokratického šéfa. Někdy až moc demokratického,“ dodal s úsměvem Šmída.

Hra je pojata jako muzikálová pohádka. Příběh se odehrává v Africe ve zvířecí říši, kde vládne dobrý král – lev Mustafa. Během příběhu se dočkáme nejen zrady ze strany králova bratra, ale jako ve správné pohádce i štastného konce.

„Nějak víc bych ale průběh nechtěl prozrazovat. Kdo bude chtít, může se přijít podívat na další naše vystoupení,“ uvedl režisér.

Možností vidět hru měli zájemci v sobotu i v neděli v Brodku u Přerova. Zdaleka se ale nejednalo o jedinou možnost, jak muzikálovou pohádku zhlédnout. Divadelní soubor bude vystupovat ještě v Rokytnici, Majetíně nebo na soutěži v Němčicích.

„Hlavně do Majetína se těším, protože se jedná o moji domovskou scénu,“ doplnil režisér.

Premiéra proběhla v sobotu a podle velkého nedělního zájmu se povedla. Kino, které pojme přibližně dvě stovky diváků, bylo zaplněno do posledního místa.

„S premiérou jsem byl moc spokojený. I díky tomu máme dnes opět plno,“ uzavřel Martin Šmída.