Výše zmíněný případ je však jen slabým odvarem dosavadní letošní „rekordmanky“: řidička ze Zábřežska měla v lednu, když zavinila havárii, v krvi skoro 3,5 promile. Když vjížděla z vedlejší na hlavní silnici, přehlédla dokonce i policejní vůz, který pak při úhybném manévru havaroval.

Řidička ze Zábřežska měla v krvi téměř 3,5 promile. Opilce neodrazuje zákaz řízení ani pokuta až 50 tisíc

Jízdou pod vlivem alkoholu ohrožuje řidič sebe, své okolí i svou peněženku. Řidiči z povolání navíc mohou přijít ze dne na den o práci. „Ve většině případů řidičský průkaz dopravní policista zadrží na místě. Motorista pak putuje do správního řízení. Výše pokuty tam stanovují individuálně,“ dodal Alexa. Do jedné promile alkoholu se pokuty pohybují od deseti do dvaceti tisíc korun. Při vyšší hladině už se jedná o trestný čin, kde může být peněžitý postih až do padesáti tisíc korun. V každém případě řidiče čeká zákaz řízení až na dobu dvou let.

„Na pivo si rád zajdu a dříve bych určitě něco po ránu nadýchal. Teď si dávám pozor, manželka mi navíc koupila pod stromeček alkotester, a tak si po večeru v hospodě ráno radši udělám zkoušku. Do práce se pak raději nechám odvézt,“ uvedl motorista ze Šumperka, který raději jméno zveřejnit nechtěl. Prý kvůli tomu, aby mu pak po ránu nedávali dýchat také v práci.

VÍCE ZPRÁV Z REGIONU ČTĚTE ZDE