Návštěvníci Akuna show i letos s napětím čekali na nové sloky Přerovské hymny, kterou každoročně glosují dění ve městě písničkáři Miroslav Paleček a Ivo Jahelka. Tentokrát si oba umělci vzali na mušku dění na přerovském bazénu, kde letní sezona odstartovala problémy s nepřizpůsobivými.

Letní bazén v Přerově. Ilustrační foto
Do vody v oblečení, křik i sexuální útoky. Přerovský bazén sužují nepřizpůsobiví

„Řešili jsme doma v plénu, kdy že půjdem do bazénu, na dnešní den volba padla, sbalili jsme tašku prádla. Moje podělaný trenky, i mý starý podprsenky, nevím, proč to koho žere, vždyť v bazénu se nejlíp pere,“ zaznělo z pódia.

Akuna show na Masarykově náměstí v Přerově, 26, června 2022
Jaká je Přerovská hymna? Jahelka se opřel i do dění na bazénu

Známí písničkáři v jedné sloce zavzpomínali také na osobnosti, které už odešly - přerovského skladatele Jaroslava Wykrenta, Josefa Mladého a Josefa Aloise Náhlovského, kteří k tenisovému týdnu neodmyslitelně patřili a na Akuna show v minulosti vždy vystupovali.

Stará garda

„Kdepak je ta stará garda, už tu není Wykrent Jarda, ani bavič Josef Mladý, neuvádí to dnes tady. Nemáme tu ani svého borce Pepu Náhlovského. Tak aspoň čest jim přejme, nahoru jim zatleskejme,“ zazpívali.

Na letošní Akuna show dorazila přerovská rodačka Leona Machálková, která zazpívala hit Věry Špinarové Bílá Jawa 250, Petr Janda z Olympicu zase oprášil nestárnoucí píseň Okno mé lásky. Písničky Ak nie si moja a Voda, čo ma drží nad vodou připomněl publiku slovenský muzikant Vašo Patejdl.

Vondráčková ve formě

Mezi interprety nechyběli saxofonista Felix Slováček, bavič Miloš Knor, zpěvačky Andrea Zimányiová, Šárka Marková a Zuzana Gamboa. Ve skvělé formě se představila také zpěvačka Helena Vondráčková, která v Přerově už tradičně oslavila své narozeniny.

Koncertem na náměstí odstartovala Tenisová akademie Petra Huťky - týdenní soustředění, které v sobotu uzavře turnaj Akuna cup.

„V Přerově se v rámci tohoto týdne objeví jak osobnosti z umělecké branže, tak i bývalí špičkoví sportovci, jako třeba hokejista Pavel Richter a další. Od pondělí do pátku budou probíhat dvoufázové tréninky v areálu TK Precheza Přerov,“ přiblížila manažerka tenisového klubu Daniela Huťková.

Tréninky probíhají dopoledne od 9 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 14.30. Závěrečný turnaj Akuna cup se uskuteční v sobotu 2. července.