Program na náměstí začne o půl čtvrté odpoledne a potrvá až do večera.

„Začínáme hodinovým koncertem Jaroslava Wykrenta & In Blue Ivana Němečka. Od 17 hodin bude patřit podium účastníkům Letní tenisové akademie TK Precheza, kteří jako každoročně pobaví Přerovany a rozproudí na náměstí zábavnou show plnou skvělé muziky a skečů," zve Jaroslav Macíček, ředitel spolupořádajících Kulturních a informačních služeb města Přerova.

Machálková i Janda

Na podiu se vystřídají zpěvačky Helena Vondráčková a Leona Machálková, baviči Karel Šíp, Josef Alois Náhlovský, Josef Mladý a Petr Rychlý.

Posluchači se ale mohou těšit také na Petra Jandu, Vašo Patejdla, Zdeňka Mertu, Pavla Nového, Felixe Slováčka, Katarinu Landlovou nebo Martina Kasíka. Písničkáři Mirek Paleček a Ivo Jahelka už jistě připravují nové sloky „přerovské hymny".

Ostrý řez – tvář ve stínu

Kdo bude mít po skončení koncertu chuť na výtvarné umění, může se přesunout do Galerie města Přerova na Horní náměstí, kde bude zahájena výstava mladé české umělkyně Lucie Gelemové s názvem Ostrý řez – tvář ve stínu.

Její malby a kresby doplní miniexpozice obrázků na hedvábí a ručně malovaných šátků hranické výtvarnice Hany Novotné. „Vernisáž začne v 19 hodin a zahájení tentokrát zpestří hrou na saxofon Felix Slováček," přiblížila program prvního letního dne v městské galerii její vedoucí Lada Galová.

Nejdřív si hvězdy "zapinkají", pak zamíři na Zubrfest

A kdy budou moci spatřit Přerované hvězdy českého šoubyznysu na tenisových kurtech? Samotná Tenisová akademie Petra Huťky začne v pondělí 22. června. Jediným opozdilcem je letos houslista Pavel Šporcl, který se k ostatním připojí až v úterý.

„Každý všední den se budou střídat její účastníci na přerovských dvorcích v době od 9 do 17 hodin. V pátek je pak na programu závěrečný turnaj a v sobotu zamíří známé tváře společně na Zubrfest," uzavřela manažerka TK Precheza Přerov Daniela Huťková. (pu, něm)