„Loni říkal nám pan správce, že schyluje se k nové lávce, letos koukám jako zjara, u tenisu furt ta stará." Tak například zněl jeden z mnoha veršů odkazujících na konkrétní situace a problémy v Přerově. Tento připomněl nekonečné téma opravy lávky u Tenisu.

Kvůli hře samotné se ostatně setkávají na kurtech tyto tváře v Přerově již několik let. „Je to pro nás vždycky krásný svátek, osobně hraju tenis jednou do roka – tady," řekl Vašo Patejdl z pódia.

S hity Ak nie si moja nebo Voda, čo ma drží nad vodou, slavil u publika, které obsadilo téměř celou plochu přerovského náměstí, velký úspěch.

Moderátorská role letos připadla na baviče Josefa Náhlovského. Ten postupně vítal na jevišti všechny vystupující. Slovenské hudebnici Kataríně Landlové i přerovské rodačce Leoně Machálkové navíc slíbil ubytování ve svém pokoji.

V rychlém sledu se před diváky střídali Petr Janda, Felix Slováček nebo Josef Laufer. Ten vysvětlil, jaké štěstí mají všichni přítomní. „Vidět velké hvězdy jako Toma Jonese stojí peníze, ale vy to tady máte zadarmo a ve stejné kvalitě," prohlásil a spustil hit ikony z Walesu, Sex Bomb.

„Byla jsem tu loni. Nejvíc se těším se na Helenu Vondráčkou, která vždy zpívá nakonec. Minule jsme s dětmi nevydrželi, tak snad se letos dočkám," řekla dvaadvacetiletá Lucie Lenková.

Tužba se splnila nejen jí, ale i všem ostatním vytrvalým divákům – završením pozdního odpoledne bylo opravdu vystoupení Heleny Vondráčkové. „Věčně mladá a krásná, protože snídá ženšen, obědvá ženšen a večeří ženšen," uvedl zpěvačku Josef Náhlovský. Písně Sladké mámení a Dlouhá noc pak zakončily celou produkci.

Tréninkový týden na kurtech u Bečvy zakončí v sobotu 28. června tenisovým turnajem ve čtyřhrách Akuna Cup v mužské a ženské kategorii.