„Osobnosti kultury, politiky a podnikatelské sféry se sejdou na kurtech již popatnácté. Tenisový týden zahajuje 20. června dvoufázovým výcvikem a potrvá do 24. června. Nejde jen o tréninkovou náplň, ale i o řadu vyhecovaných čtyřher a singlových klání mimo tréninkový proces,“ řekla jedna z organizátorek akce Daniela Machačová.

Do výcviku se letos zapojí zpěváci Helena Vondráčková, Vašo Patejdl, Karel Šíp, Felix Slováček, Pavel Šporcl, ale také Petr Rychlý, Petr Janda, Pavel Nový, Josef Laufer, Ivo Jahelka, Mirek Paleček nebo Josef Alois Náhlovský. Celý týden zakončí turnaj ve čtyřhrách Akuna Cup.

Turnaj je rozdělen na mužskou a ženskou kategorii. V ženské kategorii bude už potřetí po sobě obhajovat vítězství Helena Vondráčková.

Akuna vyvrcholí tradičně koncertem na náměstí

„Vyvrcholením je pak koncert tenisové akademie Petra Huťky s názvem Akuna show, který se uskuteční v pátek 24. června v 17 hodin na náměstí T. G. Masaryka v Přerově,“ doplnila.

Co vedlo autora nápadu k založení tenisové akademie?

„Základní myšlenkou bylo dát dohromady dobrou partu, ve které se všichni cítí dobře, a rádi stráví týden mezi tenisovými nadšenci. Nominovaní účastníci nám zachovali věrnost, většinou od prvních ročníků. Noví adepti jsou pečlivě vybíráni s důrazem na jejich příjemnou povahu a smysl pro humor,“ řekl šéf přerovského tenisového klubu Per Huťka.

„Už se moc těším, na vynikající partu lidí a úžasnou atmosféru, která tu po celý týden panuje. Petr Huťka mě už několik let učí hrát tenis a já jeho učím zpívat, takže nevím, co jde komu lépe,“ řekla zpěvačka Helena Vondráčková.

Přerovský deník|Propagujte i svojí stránku