Zpívající právník Ivo Jahelka a písničkář Mirek Paleček letos nové sloky oblíbeného songu, kterým vždy glosují události v Přerově, nesložili.

Později pak v zákulisí vysvětlovali, že důvodem tvůrčí pauzy je snaha ozvláštnit tento ročník a načerpat síly do toho dalšího.

„Možná ji složíme příští rok, pokud se toho dožijeme a v Přerově bude stále tak živo. Za rok by tedy mohla dostat Přerovská zase nějaké nové sloky,“ slíbil Ivo Jahelka, který koncert zahajoval zhudebněným příběhem ze soudní síně.

Akuna show - společné vystoupení účastníků Letní tenisové akademie TK Precheza - vstoupila do třiadvacátého ročníku. Mezi umělci tentokrát chyběl bavič Josef Alois Náhlovský, protože jak vysvětlili organizátoři, na koncert v Přerově zapomněl a nedělní odpoledne tráví v Luhačovicích.

Jinak se ale na pódiu vystřídaly v krátkých vystoupeních všechny známé tváře oblíbené akce.

Nechyběly zpěvačky Helena Vondráčková, Leona Machálková a Věra Martinová, ze Slovenska dorazil Vašo Patejdl a jeho „Voda, čo má drží nad vodou,“ vážnou hudbu reprezentoval houslový virtuóz Pavel Šporcl a návštěvníci nepřišli ani o tradiční taneční show zpěváka Josefa Laufera.

Janda nezpíval a sklidil aplaus

Jen Petr Janda z legendární kapely Olympic tentokrát nezpíval a přišel na pódium s omluvou, protože mu odešly hlasivky. Od publika ale sklidil i tak bouřlivý aplaus.

Po společném vystoupení na náměstí, které si nenechaly ujít tisíce nadšených návštěvníků, čeká účastníky tenisové akademie jen tvrdá dřina.

„Od pondělních devíti hodin ráno na všechny čekají dvoufázové tréninky s našimi trenéry, které budou probíhat dopoledne i odpoledne,“ přiblížila za organizátory tenisového týdne manažerka klubu Daniela Huťková.

Umělci si ale během týdenního maratónu najdou čas i na zábavu.

„Hned v pondělí oslavíme narozeniny Helenky Vondráčkové, protože je má přesně 24. června. Na čtvrtek mají účastníci akademie naplánované motokáry v Lipníku a v pátek je čeká grilování,“ přiblížila. Samotný turnaj, který je vyvrcholením tenisového týdne, se uskuteční v sobotu.