I přesto pořadatelé náročnou situaci zvládli a příznivci rockové hudby se tak mohou těšit na již čtvrtý ročník festivalu. Ten se uskuteční v sobotu 15.srpna.

Na diváky čeká nabitý program

„Jako každý rok jsme se vycházeli z našeho kréda, pozvat některou z hvězd české rockové scény,“ řekl Kobert.

Největší hvězdou letošního ročníku je česká rocková legenda – kapela Citron. Ta se divákům představí od desíti hodin večer. Organizátoři ale měli hlavně snahu vytvořit co nejpestřejší program, ve kterém si každý najde to své.

„Snažíme se vždy namíchat koktejl různých rockových a metalových stylů, tak aby si návštěvníci našeho festivalu mohli vybrat a porovnat, co který rockový žánr přináší,“ dodal. Na Výstavišti proto v sobotu zazní melodický rock, hard rock, punk rock, ale například i heavy metal, speed metal nebo hard core.

„S kamarády vyrážíme na festival každý rok, tenhle typ hudby nám maximálně vyhovuje,“ pochválila festival jedna z jeho pravidelných návštěvnic Monika Dvořáková.

„Letos je to pro nás mnohem jednodušší, protože jsme z Přerova,“ dodala.

Pro pořadatelský tým ale byla organizace festivalu na novém místě mnohem náročnější a složitější, za výhodu však považují lepší dostupnost místa.

„Doufáme, že fakt, že festival bude v Přerově, přiláká více návštěvníků. Dojet na Výstaviště je mnohem jednodušší, než se dopravit do Beňova,“ řekl Ivan Kobert. I přesto by chtěl diváky předem poprosit o shovívavost.

Věřím, že se s problémy poperemePředstaví se i Citron

„V přerovském areálu budeme poprvé, takže je možnost, že se objeví nějaký zádrhel. Věřím ale, že se s nově vzniklou situací popereme a návštěvníkům se program bude líbit,“ dodal.

Odhaduje se, že na letošní rockový festival zavítá kolem pěti set návštěvníků. Pro všechny je připraven téměř kompletní servis. „Budeme mít větší podium a lepší a výkonnější zvukovou i světelnou aparaturu,“ popsal Kobert.

Kromě toho v areálu přibude i více stánků s občerstvením.

Návštěvníci se můžou těšit i na tetovací studio

„Chybět nebude ani tetovací studio a nově přibude i stánek s ocelovými šperky,“ předeslal.

Do areálu přerovského Výstaviště se mohou diváci scházet už v sobotu v poledne, samotný program je naplánovaný od jedné hodiny.

„Kromě bezplatného parkování tady mají zájemci možnost přespat i ve stanech,“ dodal na závěr Kobert.

Kromě zmíněné kapely Citron zahrají na AhojLétoRockfestu i olomoučtí Hazydecay, Tchoři, Bestila, Traktor a mnoho dalších.

NADĚŽDA ŠVRČKOVÁ