Pomalu se z prodejen vytrácí čokoládové figurky Mikulášů a naopak roste poptávka po surovinách na pečení cukroví a po dárkových baleních od kosmetiky až po alkohol.

Distributoři reklamních letáků jednotlivých prodejen se proto předhání v nabídce a v lákavých cenách, kterými poutají pozornost zákazníků. Vánoce jsou pro mnohé finančně náročnými svátky, proto se snaží ušetřit.

„V současné době skončila poptávka po Mikuláších a čokoládových adventních kalendářích a zvýšila se v oblasti surovin na pečení, čerstvého ovoce a kosmetických balíčků nebo alkoholu. Zaregistrovali jsme větší zájem zákazníků, který ale zatím nijak nepřevyšuje zájem z let minulých. Samozřejmě budeme v době vánočních svátků posilovat naše služby,“ prozradila pracovnice na informacích prodejny Tesco v Přerově Marie Mihoková.

Podobně jsou na tom i další supermarkety v Přerově.

„V době svátků budeme určitě přijímat brigádníky, abychom posílili služby zákazníkům. V posledním týdnu lidé nakupovali především sladkosti na Mikuláše. Od příštího týdne máme akční vánoční nabídky. Právě teď nakupují lidé nejvíce suroviny na pečení, alkohol a hračky. Návštěvnost je před Vánocemi určitě větší,“ řekl vedoucí prodejny Hypernova v Přerově Petr Pavlík.

Ovoce, alkohol, drogistické zboží a hračky mají zákazníci v oblibě nejvíce a nejčastěji se objevují v přeplněných nákupních košících. Myslí na to i přerovská prodejna Kaufland.

„Zákazníků přibývá velmi rychle. V tento okamžik máme speciální akce a nabídky za výhodné ceny. Na základě letáků je zajímavé především zboží v akci, jako jsou dárková balení od alkoholu až po kosmetiku,“ informoval mluvčí přerovské prodejny Kaufland Michael Šperl.

Nejen předvánoční přeplněné markety, ale i například přerovské Masarykovo náměstí se stánky s punčem a s připraveným vánočním programem, které mnohdy naláká až stovky lidí, je lákadlem pro malé zlodějíčky a kapsáře.

„Zatím jsme nárůst případů s kapesními zloději nezaznamenali. Je to na stejné úrovni jako každý rok. S blížícími se Vánocemi ale zvýšíme počet policistů v uniformách i v civilu, kteří budou dohlížet na pořádek nejen v supermarketech, ale i na náměstích a tam, kde je větší pohyb obyvatel. Budeme také co nejdříve informovat a upozorňovat občany, kde mají nosit své věci a ženy kabelky ve velkém davu lidí, nebo například aby nenechávali své pin kódy u platebních karet,“ informovala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.