Pak si nezapomeňte včas rezervovat místo. Restaurace totiž hlásí, že objednávek ze dne na den přibývá. Situace je prý před každými vánočními svátky stejná. Kdo bude tedy vyčkávat a s rezervací se opozdí, může mít smůlu.

„Pracuji jako sekretářka a dostala jsem za úkol objednat nějakou restauraci, kde se se všemi kolegy na závěr roku sejdeme. Obvolala jsem asi tři přerovské restaurace, ale ani jedna z nich už nemá v termínu, kdy potřebujeme, volno,“ postěžovala si Michaela Řeháková z Přerova.

Také oslovení zaměstnanci přerovských restaurací potvrdili, že zájem o rezervaci stolů stoupá. „Nějaká místa se najdou, ale máme to už hodně nabité,“ připustila například Iva Adamcová z jedné z nevyhlášenějších restaurací v Přerově.

Restaurace a hospody už od začátku prosince zaplňují party přátel, rodiny, ale i celé pracovní kolektivy. „Máme docela frmol, a to už od půlky listopadu, kdy nás začaly navštěvovat pracovní kolektivy. Objednávky přijímáme takřka každý den, zájem je o všední dny i víkendy. Volných míst už ale máme docela málo,“ svěřila se pracovnice restaurace v centru Přerova Martina Řezníčková.

Někde už však mají na celý prosince plno. „Početnější kolektivy už nebereme. Máme obsazeno. Šanci mají jen jednotlivci nebo dvojice,“ řekla Soňa Fridrichová z restaurace v Předmostí.

Stejná situace je ale i v Hranicích. „Ještě to není tak strašné, ale pár firemních večírků už jsme tu měli. Největší nápor očekáváme až v polovině prosince. Některé termíny máme dopředu tak nabité, že nám zaplní celou kapacitu restaurace, a proto ji budeme muset pro ostatní veřejnost uzavřít,“ svěřila se Jiřina Procházková, provozovatelka restaurace a baru v Hranicích.