VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Přerovsko

9.5.2018

O titul Vesnice roku budou na Přerovsku bojovat pouze tři obce

Finanční odměna ve výši až dva miliony korun od Ministerstva pro místní rozvoj a vůz Škoda Octavia na dva roky zdarma. To čeká na letošního vítěze čtyřiadvacátého ročníku celorepublikové soutěže Vesnice roku. Do boje se vydá celkem 228 obcí z celé republiky, z Přerovského regionu zabojují tři obce – Troubky na Přerovsku, Bělotín a Býškovice na Hranicku.

8.5.2018

VIDEO: Přerov slavil Den vítězství, do Želatovské ulice zavítaly stovky lidí

Ulici Želatovskou v úterý obsadila vojenská, hasičská i policejní technika. K vidění byly nejenom praktické ukázky policejních i hasičských zásahů, ale také vystoupení mažoretek. K poslechu zahrála Moravská veselka. Přerov zde totiž oslavil Den vítězství, do uzavřené ulice již tradičně dorazily stovky lidí.

7.5.2018

V přerovském babyboxu našli zdravou holčičku

Ilonka. Takové jméno dali porodníci novorozené holčičce, která byla nalezena v pondělí v 8 hodin a 3 minuty ráno v babyboxu přerovské porodnice.

7.5.2018

Poprvé v Přerově! Vyznavači zlatavého moku se mohou utkat v Pivním maratonu

Pivaři i lidé, kteří mají rádi zábavu s přáteli by měli zpozornět. V Přerově již 2. června startuje první ročník Pivního maratonu, který v jiných městech již slaví úspěchy. Závodů se mohou zúčastnit jak jednotlivci, tak i skupiny.

6.5.2018

Na Laguně poměřili síly malí cyklisté

Kolo, kam se podíváš. Tak by se dal s trochou nadsázky shrnout dětský Author Šela Marathon, který se v neděli již tradičně konal v okolí přírodního koupaliště Laguna v Přerově.

5.5.2018

Žalobu zvukaře Hensla bude řešit soud v Praze

Chce dosáhnout toho, aby soud uznal, že byl policejní zákrok proti němu nepřiměřený a nezákonný. Zvukař Jaroslav Hensl, který skončil loni v listopadu u policejního výslechu, protože pouštěl z okna na mítinku prezidenta Miloše Zemana v Lipníku píseň Modlitba pro Martu, podal žalobu na ministerstvo vnitra. Krajský soud v Olomouci nyní v neveřejném jednání rozhodl, že ji postoupí Městskému soudu v Praze.

4.5.2018

Děti Země podezírají stavební úřad z podjatosti

Zavání to už spíše osobní nevraživostí než věcnou debatou, která ale může výrazně uškodit stavbě dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem. Předseda spolku Děti Země Miroslav Patrik, jenž blokuje stavbu desetikilometrového úseku dálnice D1, podezírá stavební úřad přerovského magistrátu z podjatosti. Důvod? Primátor Vladimír Puchalský (SpP) totiž veřejně kritizuje praktiky spolku.

3.5.2018

Studenti z kojetínského gymnázia pomohou dětem na Ukrajině

Letošní projekt Světová škola, který v Kojetíně odstartoval 28. března, se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci. Výstavu na téma Ukrajina, kterou si pod svá křídla vzali studenti zdejšího gymnázia bude možné naposledy zhlédnout ve Vzdělávacím a informačním centru v pondělí 7. května. Studenti se během výstavy rozhodli uspořádat sběr papíru, výtěžek pomůže chudým dětem na Ukrajině.

3.5.2018

VIDEO: Sloni v ulicích Přerova vyvolali rozruch. Dovádění jim zatrhli strážníci

ANKETA / Sprška vody z chobotu a promenáda slonů za plného dopravního provozu. 

3.5.2018

Přerov si připomněl oběti povstání

Památku jednadvaceti obětí Přerovského povstání si připomněli ve středu 2. května v Olomouci a Přerově zástupci města a kraje. Pietní akt se konal u památníku na Lazcích v Olomouci, ale i v areálu firmy Kazeto v Přerově, kde je pamětní deska jedné z obětí - Hynka Kokojana.

3.5.2018

Z nákupní galerie v Přerově si zloději dělají eldorádo

Ostraha přerovské nákupní galerie v Čechově ulici se poslední dobou pořádně zapotí. 

3.5.2018

Pozor! Blíží se silné bouřky, i s krupobitím

Silné bouřky s přívalovými srážkami mohou podle meteorologů ve čtvrtek zasáhnout většinu republiky. Neminou ani Olomoucký kraj, s větší pravděpodobností se mohou objevit ve večerních hodinách.

2.5.2018

Noví ředitelé škol se na venkov nehrnou

O pedagogy s vysokoškolským vzděláním a manažerskými předpoklady, kteří by zvládli náročnou práci ředitele školy či mateřinky, je v obcích na Přerovsku doslova rvačka.

2.5.2018

Stavba sportovní haly v Lipníku jde do finiše. Takto teď vypadá

Plochu pro nejrůznější míčové hry, horolezeckou stěnu i tribunu pro dvě stovky diváků nabídne nová sportovní hala za více jak 80 milionů korun, která roste v areálu mezi fotbalovým hřištěm a tenisovými kurty v Lipníku nad Bečvou. S výstavbou nového sportoviště se začalo v březnu minulého roku, v těchto dnech stavba finišuje. Termín dokončení je plánován již v červnu.

1.5.2018

První máj trochu jinak. V Přerově pokořili kytarový rekord

VIDEO / VELKÁ FOTOGALERIE / Někdo oslavil první máj polibkem pod rozkvetlou třešní, jiný na mítinku politické strany nebo na výletě.

30.4.2018

Čarodějnice se slétly do Tovačova, dorazily stovky lidí

Malé i velké čarodějnice zamířily v pondělí odpoledne do zámeckého parku v Tovačově. Tradiční „Pálení čarodějnic“ se zde konalo již podevatenácté a za dobu konání se řadí k nejoblíbenějším akcím v regionu. Díky magické Filipojakubské noci ožila i další místa v republice.

30.4.2018

Otevření lázeňské sezony se ponesou v duchu oslav teplické kyselky

Jedny z nejstarších moravských lázní, Lázně Teplice nad Bečvou zahájí v sobotu 12. května svoji už 465. lázeňskou sezónu. Pro návštěvníky je již tradičně připraven bohatý kulturní program - soutěže pro děti i dospělé, koncerty skupin Light & Love, Neřeš, Portless s Kryštofem Michalem, vystoupení folklórních souborů, sokolníci, letečtí modeláři nebo slack show.

30.4.2018

Oprava Kratochvílovy ulice v Přerově vypukla. Ztíží dopravu?

Nákladní auta s dlažebními kostkami na korbě, projíždějící historickým centrem Přerova, hluk stavebních strojů a prach. Dlouho očekávaná rekonstrukce Kratochvílovy ulice v pondělí ráno začala, a i přes nervy, které řidiče každá uzavírka v Přerově stojí, alespoň jedna dobrá zpráva.

30.4.2018

Pálení čarodějnic v ohrožení? Pozor na vítr, varují meteorologové

Silný vítr dnes fičí v Olomouckém kraji a organizátoři tradičního pálení čarodějnic by proto měli být obzvláště opatrní. Místy mohou mít nárazy větru rychlost kolem 70 kilometrů za hodinu.

29.4.2018

V Lipníku startuje turistická sezona, chystá se nové infocentrum

Pro někoho je 1. květen svátkem zamilovaných, pro většinu den volna navíc. V Lipníku ale v tento den již tradičně odstartují novou turistickou sezonu, která v letošním roce nabízí hned několik novinek.

29.4.2018

Krasavci všude, kam se podíváš. Jarní jízda zručnosti se vydařila

/FOTOGALERIE/ Burácení motorů, jeden historický skvost vedle druhého a obdivné pohledy stovky návštěvníků. Tak to vypadalo v neděli dopoledne v areálu přerovských Montáží, kam se sjeli majitelé historických vozidel a motocyklů z různých koutů Moravy. V tradiční Jarní jízdě zručnosti si mohli otestovat své řidičské schopnosti ve slalomu, mezi kužely, zastavení na čáře a také couvání.

28.4.2018

Ukázky zbraní, techniky i Musado. V Lipníku si připomenou výročí konce války

V rámci oslav 73. výročí ukončení druhé světové války v Evropě se v pátek 4. května od 8 do 12.30 hodin otevřou pro širokou veřejnost Dukelská kasárna v Lipníku nad Bečvou.

28.4.2018

Hit internetu! Zpěváka Štefana Margitu v Přerově zaskočilo poučení pořadatelů

O rozruch se postarala zpráva známého operního zpěváka Štefana Margity na Facebooku, který se pozastavoval nad tím, že musel na svém nedávném koncertě v přerovském Městském domě podepsat dokument s názvem Poučení pro účinkující.

27.4.2018

Přepíše únik škodlivin z chemičky zákony?

Dva policisté, kteří skončili s popálením a poleptáním hrtanu v nemocnici. Ale i řada dalších lidí, kteří si stěžovali, že je obtěžuje štiplavý zápach a pálí oči. Takové následky měl únik oxidu siřičitého z přerovské chemičky Precheza před třemi lety.

26.4.2018

Víkend bude letně žhavý. Dobře se namažte

Po několika chladnějších dnech slibují meteorologové na víkend v Olomouckém kraji zase oteplení.

26.4.2018

Pugéty "prší z nebe". Jarní Flora začala

Jarní Flora Olomouc začala. Slibovala netradiční uměleckou instalaci, kterou lze vnímat všemi smysly, a nezklamala.

26.4.2018

Kino Hvězda zpřístupní veřejnosti protiatomový kryt. Podívejte se dovnitř

/FOTOGALERIE/ Když se řekne kino Hvězda, většině Přerovanů se vybaví promítací sál a mnoho vzpomínek. V podvědomí je také fakt, že kino slouží jako protiatomový kryt, ovšem jen málokdo si dokáže představit, v jakých místech kryt přesně je. To se od poloviny tohoto roku změní, přerovská Hvězda totiž chystá unikátní projekt, v jehož rámci bude moci vůbec poprvé veřejnost do zázemí celého objektu nahlédnout.

25.4.2018

UNEX se otevře rodinám s dětmi i zájemcům o práci

Zejména rodiče s dětmi se pobaví první květnový den v areálu firmy UNEX v Uničově-Brníčku.

25.4.2018

Primátor Přerova má nominaci v anketě Zelená perla 2017

Mezi prvním mužem přerovské radnice Vladimírem Puchalským (SpP) a Miroslavem Patrikem, předsedou spolku Děti Země, jenž blokuje stavbu dálnice D1 kolem Přerova, to už delší dobu skřípe. Výměna názorů začala loni na podzim, kdy nechal primátor vylepit po městě plakáty s kontakty na předsedu Dětí Země. Vladimír Puchalský teď na oplátku získal nominaci v anketě Zelená perla 2017 o „nejlepší“ antiekologický výrok.

24.4.2018

Nový průmyslový park nabídne stovky pracovních míst

Stovky pracovních příležitostí mohou v budoucnu vzniknout v novém průmyslovém parku, který vyroste v lokalitě Staré Rybníky mezi Dluhonicemi a Předmostím.

24.4.2018

Nablýskaní veteráni vyrazí na jízdu zručnosti

Slalom mezi kužely, zastavení na čáře nebo couvání. Své řidičské dovednosti si mohou otestovat v neděli 29. dubna majitelé nablýskaných aerovek, pragovek, ale i mnohem mladších strojů. Tradiční Jarní jízdou zručnosti v areálu přerovských Montáží odstartuje letošní sezóna automobilových a motocyklových veteránů, jejímž vrcholem je počátkem června Air-Auto-Moto Veteranfest na letišti v Drahotuších.

23.4.2018

Cyklostezka Bečva se slavnostně otevře

Letošní rok osmiček doplní symbolicky také oficiální zahájení sezóny na Cyklostezce Bečva.

23.4.2018

Poničené cesty v Přerově se dočkají záplat, padne na to 165 tun materiálu

Výtluky a díry na cestách znepříjemňují život přerovským řidičům každý den. Největší slabiny silnic ve městě a jeho částech vytipovali už před časem pracovníci technických služeb. Poté, co se umoudřilo počasí, už nic nebrání jejich opravám.

23.4.2018

Vodní lyžování na Laguně? Dva roky je málo

Přírodní koupaliště Laguna v klidné části Přerova, ke kterému se lidé snadno dostanou po cyklostezce, mělo přilákat turisty ze širokého okolí na novou atrakci - vodní lyžování. Jenže záměr vzbudil před rokem, kdy se o něm jednalo, značné emoce. Vadil rybářům, ale i Přerovanům, kteří sepsali na protest petici. Přestože loni záměr usnul, provozovatel Pavel Trčala z brněnské firmy CITY SPORTS svou vizi nevzdává.

23.4.2018

Charitativním akcím v sobotu přálo počasí

Udělat něco pro své tělo, a zároveň pomoci druhým mohli milovníci běhu v sobotu 21. dubna. Vybrat si mohli hned ze dvou akcí. Ve Lhotce se uskutečnil Dobroběh, který podpořil klienty Aktivačního centra Jsme tady v Přerově. V Oseku nad Bečvou se zase pomáhalo čtyřletému Tobiáškovi, kterému se po roce života projevila dětská mozková obrna.

22.4.2018

Krajskou MissOK se stala gymnazistka Nelly

VELKÁ FOTOGALERIE / Už po páté letos studentky středních škol soutěžily o titul Miss Opravdová krása.

21.4.2018

Narozeniny pivovaru oslavil i Lou Fanánek Hagen

/FOTOGALERIE/ Songy jako Mexiko nebo Průša legendární kapely Tři sestry, tanečky s kelímkem a skvělá nálada. Přerovský pivovar oslavil už sto čtyřicáté šesté narozeniny a odstartoval letošní sezónu ve velkém stylu. Teploty v pátek lámaly rekordy a branami areálu prošly tisíce lidí.

21.4.2018

Studenti zkrášlili další uličku v centru Přerova. Podívejte se

Mexičtí hudebníci, hýřící temperamentem, slunce a pestré barvy. Studenti přerovského Gymnázia Jakuba Škody zkrášlili tento týden svými kresbami další podloubí v centru města. Po „Uličce v průvanu“ ve Wilsonově ulici vyrostla do krásy další - tentokrát na Žerotínově náměstí.

20.4.2018

Už je to tady! Kratochvílova ulice se uzavře, kvůli opravám

Postávání v kolonách a peprné nadávky, které k tomu zkrátka patří. Taková je dnes dopravní realita Přerova, kterou si řidiči dokonale „užili“ při nedávné uzavírce Tovární ulice. Autobusy nabraly zpoždění a auta se beznadějně štosovala ve směru na Olomouc i na Zlín. Zdá se, že zoufalství řidičů hned tak neskončí - od 30. dubna se totiž kvůli opravám uzavře také Kratochvílova ulice v centru města.

20.4.2018

Tvarůžkový festival zaplní centrum Olomouce

Nádherné letní počasí a spousta parádních akcí čeká o víkendu Olomoucko. Podívejte se na naše tipy, kam vyrazit.

19.4.2018

Archeologové našli "Helfštýnskou Evu", Adam chybí

Část komorové kachle se starozákonním motivem Adama a Evy, ze které se podařilo dochovat jen „ženskou polovičku“, nalezli při bádání během stavebních úprav na hradě Helfštýně přerovští archeologové.

19.4.2018

Teplo na plavky. O víkendu si užijte léto, pak se ochladí

Teploty stoupající až k 26 stupňům slibují meteorologové pro nadcházející víkend v Olomouckém kraji.

19.4.2018

V Přerově poměří síly tanečníci z celé Moravy

Přerovská sportovní hala se o víkendu 21. a 22. dubna promění v jeden veliký taneční parket. Své síly zde totiž poměří více jak dva tisíce tanečníků z nejrůznějších koutů Moravy. Uskuteční se zde totiž Mistrovství Moravy Czech Dance Masters, bojovat se bude o postup na o postup na Mistrovství České republiky tanečních skupin.

18.4.2018

VIDEO: Profesionálové zápolili v Přerově ve vyprošťování z nabouraných aut

FOTOGALERIE / Dostat se ke zraněnému co nejrychleji a vyprostit uvězněného z vraku auta. I zvládnutí dramatických okamžiků, které jsou denním chlebem záchranářů, vyžaduje náročnou přípravu.

18.4.2018

Obchvat tu mohl být už pět let, říká Miroslav Patrik

Na jedné straně ochrana biotopů vzácných druhů živočichů, na straně druhé přerovské děti, dusící se smogem z projíždějících kamionů. Bez dálničního napojení Přerov ztrácí atraktivitu pro investory, ale přestává být i místem k žití. Podle předsedy spolku Děti Země Miroslava Patrika, který brání výstavbě úseku dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem, nejde ve sporu se státem jen o ochranu přírody. Právo na klidný život mají podle něj i obyvatelé Dluhonic.

18.4.2018

Příběh Františka Moravce vyjde knižně. Sepsal jej Přerovan Jaroslav Skopal

Osobnosti brigádního generála Františka Moravce, jenž je považován za autora plánu atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha, se věnuje nová publikace Přerovana Jaroslava Skopala. Jednaosmdesátiletého činovníka zdejšího Sokola inspiroval jeho příběh natolik, že se rozhodl jej představit čtenářům v knize s názvem František Moravec - jeho boj, rodina, vzpomínky.

18.4.2018

Stížnost Dětí Země kvůli D1 řeší Nejvyšší správní soud

Kasační stížnost ekologických aktivistů Děti Země obdržel Nejvyšší správní soud. Ekologové jí chtějí zvrátit verdikt olomouckého krajského soudu. Ten už před časem zamítl jejich žalobu, kterou vedli proti ministerstvu životního prostředí kvůli povolení výjimky k zásahu dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem do biotopů šestadvaceti vzácných druhů živočichů.

18.4.2018

Středoškolačky z kraje se utkají o velké finále Miss OK. Tady jsou

Již po páté se bude rozhodovat o Miss Opravdová krása – Miss OK 2018 pro Olomoucký kraj.

18.4.2018

Dne Země v Přerově přinese hned dvě zajímavé akce

Každoročně připadá Den Země na 22. dubna. Tento svátek je ovlivněn původními dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti, 21. března a oslavovaly příchod jara. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. V Přerově uskuteční hned dvě akce spojené s celosvětovou problematikou týkající se znečišťování životního prostředí.

17.4.2018

Lipník láká na jarmark i Den kávy

Regionální potraviny nejrůznějšího druhu i řemeslné výrobky nabídnou stylové jarmarky, které se v dubnu a květnu uskuteční na Masarykově náměstí v Lipníku nad Bečvou. První z nich se uskuteční v pátek 20. dubna od 8 do 15 hodin.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT