VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Přerovsko

24.4.2018

Nový průmyslový park nabídne stovky pracovních míst

Stovky pracovních příležitostí mohou v budoucnu vzniknout v novém průmyslovém parku, který vyroste v lokalitě Staré Rybníky mezi Dluhonicemi a Předmostím.

24.4.2018

Nablýskaní veteráni vyrazí na jízdu zručnosti

Slalom mezi kužely, zastavení na čáře nebo couvání. Své řidičské dovednosti si mohou otestovat v neděli 29. dubna majitelé nablýskaných aerovek, pragovek, ale i mnohem mladších strojů. Tradiční Jarní jízdou zručnosti v areálu přerovských Montáží odstartuje letošní sezóna automobilových a motocyklových veteránů, jejímž vrcholem je počátkem června Air-Auto-Moto Veteranfest na letišti v Drahotuších.

23.4.2018

Cyklostezka Bečva se slavnostně otevře

Letošní rok osmiček doplní symbolicky také oficiální zahájení sezóny na Cyklostezce Bečva.

23.4.2018

Poničené cesty v Přerově se dočkají záplat, padne na to 165 tun materiálu

Výtluky a díry na cestách znepříjemňují život přerovským řidičům každý den. Největší slabiny silnic ve městě a jeho částech vytipovali už před časem pracovníci technických služeb. Poté, co se umoudřilo počasí, už nic nebrání jejich opravám.

23.4.2018

Vodní lyžování na Laguně? Dva roky je málo

Přírodní koupaliště Laguna v klidné části Přerova, ke kterému se lidé snadno dostanou po cyklostezce, mělo přilákat turisty ze širokého okolí na novou atrakci - vodní lyžování. Jenže záměr vzbudil před rokem, kdy se o něm jednalo, značné emoce. Vadil rybářům, ale i Přerovanům, kteří sepsali na protest petici. Přestože loni záměr usnul, provozovatel Pavel Trčala z brněnské firmy CITY SPORTS svou vizi nevzdává.

23.4.2018

Charitativním akcím v sobotu přálo počasí

Udělat něco pro své tělo, a zároveň pomoci druhým mohli milovníci běhu v sobotu 21. dubna. Vybrat si mohli hned ze dvou akcí. Ve Lhotce se uskutečnil Dobroběh, který podpořil klienty Aktivačního centra Jsme tady v Přerově. V Oseku nad Bečvou se zase pomáhalo čtyřletému Tobiáškovi, kterému se po roce života projevila dětská mozková obrna.

22.4.2018

Krajskou MissOK se stala gymnazistka Nelly

VELKÁ FOTOGALERIE / Už po páté letos studentky středních škol soutěžily o titul Miss Opravdová krása.

21.4.2018

Narozeniny pivovaru oslavil i Lou Fanánek Hagen

/FOTOGALERIE/ Songy jako Mexiko nebo Průša legendární kapely Tři sestry, tanečky s kelímkem a skvělá nálada. Přerovský pivovar oslavil už sto čtyřicáté šesté narozeniny a odstartoval letošní sezónu ve velkém stylu. Teploty v pátek lámaly rekordy a branami areálu prošly tisíce lidí.

21.4.2018

Studenti zkrášlili další uličku v centru Přerova. Podívejte se

Mexičtí hudebníci, hýřící temperamentem, slunce a pestré barvy. Studenti přerovského Gymnázia Jakuba Škody zkrášlili tento týden svými kresbami další podloubí v centru města. Po „Uličce v průvanu“ ve Wilsonově ulici vyrostla do krásy další - tentokrát na Žerotínově náměstí.

20.4.2018

Už je to tady! Kratochvílova ulice se uzavře, kvůli opravám

Postávání v kolonách a peprné nadávky, které k tomu zkrátka patří. Taková je dnes dopravní realita Přerova, kterou si řidiči dokonale „užili“ při nedávné uzavírce Tovární ulice. Autobusy nabraly zpoždění a auta se beznadějně štosovala ve směru na Olomouc i na Zlín. Zdá se, že zoufalství řidičů hned tak neskončí - od 30. dubna se totiž kvůli opravám uzavře také Kratochvílova ulice v centru města.

20.4.2018

Tvarůžkový festival zaplní centrum Olomouce

Nádherné letní počasí a spousta parádních akcí čeká o víkendu Olomoucko. Podívejte se na naše tipy, kam vyrazit.

19.4.2018

Archeologové našli "Helfštýnskou Evu", Adam chybí

Část komorové kachle se starozákonním motivem Adama a Evy, ze které se podařilo dochovat jen „ženskou polovičku“, nalezli při bádání během stavebních úprav na hradě Helfštýně přerovští archeologové.

19.4.2018

Teplo na plavky. O víkendu si užijte léto, pak se ochladí

Teploty stoupající až k 26 stupňům slibují meteorologové pro nadcházející víkend v Olomouckém kraji.

19.4.2018

V Přerově poměří síly tanečníci z celé Moravy

Přerovská sportovní hala se o víkendu 21. a 22. dubna promění v jeden veliký taneční parket. Své síly zde totiž poměří více jak dva tisíce tanečníků z nejrůznějších koutů Moravy. Uskuteční se zde totiž Mistrovství Moravy Czech Dance Masters, bojovat se bude o postup na o postup na Mistrovství České republiky tanečních skupin.

18.4.2018

VIDEO: Profesionálové zápolili v Přerově ve vyprošťování z nabouraných aut

FOTOGALERIE / Dostat se ke zraněnému co nejrychleji a vyprostit uvězněného z vraku auta. I zvládnutí dramatických okamžiků, které jsou denním chlebem záchranářů, vyžaduje náročnou přípravu.

18.4.2018

Obchvat tu mohl být už pět let, říká Miroslav Patrik

Na jedné straně ochrana biotopů vzácných druhů živočichů, na straně druhé přerovské děti, dusící se smogem z projíždějících kamionů. Bez dálničního napojení Přerov ztrácí atraktivitu pro investory, ale přestává být i místem k žití. Podle předsedy spolku Děti Země Miroslava Patrika, který brání výstavbě úseku dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem, nejde ve sporu se státem jen o ochranu přírody. Právo na klidný život mají podle něj i obyvatelé Dluhonic.

18.4.2018

Příběh Františka Moravce vyjde knižně. Sepsal jej Přerovan Jaroslav Skopal

Osobnosti brigádního generála Františka Moravce, jenž je považován za autora plánu atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha, se věnuje nová publikace Přerovana Jaroslava Skopala. Jednaosmdesátiletého činovníka zdejšího Sokola inspiroval jeho příběh natolik, že se rozhodl jej představit čtenářům v knize s názvem František Moravec - jeho boj, rodina, vzpomínky.

18.4.2018

Stížnost Dětí Země kvůli D1 řeší Nejvyšší správní soud

Kasační stížnost ekologických aktivistů Děti Země obdržel Nejvyšší správní soud. Ekologové jí chtějí zvrátit verdikt olomouckého krajského soudu. Ten už před časem zamítl jejich žalobu, kterou vedli proti ministerstvu životního prostředí kvůli povolení výjimky k zásahu dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem do biotopů šestadvaceti vzácných druhů živočichů.

18.4.2018

Středoškolačky z kraje se utkají o velké finále Miss OK. Tady jsou

Již po páté se bude rozhodovat o Miss Opravdová krása – Miss OK 2018 pro Olomoucký kraj.

18.4.2018

Dne Země v Přerově přinese hned dvě zajímavé akce

Každoročně připadá Den Země na 22. dubna. Tento svátek je ovlivněn původními dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti, 21. března a oslavovaly příchod jara. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. V Přerově uskuteční hned dvě akce spojené s celosvětovou problematikou týkající se znečišťování životního prostředí.

17.4.2018

Lipník láká na jarmark i Den kávy

Regionální potraviny nejrůznějšího druhu i řemeslné výrobky nabídnou stylové jarmarky, které se v dubnu a květnu uskuteční na Masarykově náměstí v Lipníku nad Bečvou. První z nich se uskuteční v pátek 20. dubna od 8 do 15 hodin.

17.4.2018

Strážníci uklízeli město od použitých jehel, našli i nůž či šlukovku

/FOTOGALERIE/ Více než stovku dětských hřišť prošli v úterý přerovští strážníci, kteří se zapojili do celostátní akce s názvem Jehla. Jejím smyslem bylo vyčistit města od použitých jehel a injekčních stříkaček. Jaký byl výsledek akce v Přerově?

17.4.2018

Senioři z Předmostí získají novou zastávku, přáli si ji léta

Jindřišce Hubkové, která žije v Domě s pečovatelskou službou v Tyršově ulici v Předmostí, se po letech konečně splnilo to, o co dlouho usilovala. Na pět desítek seniorů, z nichž mnozí mají zdravotní potíže, se konečně dočká nové autobusové zastávky. Dojít na tu nejbližší v Hranické ulici je dnes pro řadu z nich obtížné - stejně jako zdolat kopec po cestě, či se poprat s nerovným terénem.

17.4.2018

Zahradnictví na Střední zemědělské škole je raritou

/FOTOGALERIE/ Jak udělat správnou zálivku, jak přepíchávat rostliny i sledování zdravotního stavu rostlin. Nejenom to se naučí studenti Střední zemědělské školy na praxi, kterou mají v areálu školního zahradnictví. To se nachází v těsné blízkosti školy, mezi parkem Michalov a rezervací Žebračka. Zahradnictví není k dispozici pouze studentům, zakoupit si zde výpěstky může také široká veřejnost.

16.4.2018

Podívaná v Přerově. Hasiči budou soutěžit ve vyprošťování zraněných osob

Na náměstí Přerovského povstání bude ve středu 18. dubna od 9 hodin živo, utkají zde totiž jednotky požární ochrany Hasičského záchranného sboru Olomouckého a Zlínského kraje.

16.4.2018

Nováčci na politické scéně v Přerově: OK, ale i SPD. Vrátí se Lajtoch?

Napínavé klání slibují podzimní komunální volby v Přerově. Kromě zaběhnutých stran se budou o přízeň voličů ucházet i někteří nováčci - a jedním z nich je strana Občanská koalice (OK).

14.4.2018

Přerovští pejsci budou mít vlastní hřiště. I s houpačkou a pisoáry

Majitelé psů budou mít konečně místo, kde se mohou se svými čtyřnohými miláčky vydovádět. V okrajové části přerovského parku Michalov vyroste nové psí hřiště, které se návštěvníkům otevře už od května. V Přerově dosud podobné vyžití pro pejskaře chybělo.

14.4.2018

Na Horním náměstí v Přerově se to hemžilo strašidly

FOTOGALERIE / Čarodějnice, vodníci, piráti či bludičky. Se soumrakem pátečního dne se z různých koutů Horního náměstí v Přerově ozývalo kvílení a jekot.

13.4.2018

Odložte si. Víkend bude (skoro) letní

FOTOGALERIE / Teploty šplhající až 25 stupňům Celsia slibuje víkendová předpověď počasí pro Olomoucký kraj.

13.4.2018

Socha v Předmostí se vrátila na své místo. Krásně opravená

Do oprav soch na dvou přerovských hřbitovech se letos pustili restaurátoři. Po čtyřech měsících se vrátila na své místo socha Panny Marie Růžencové, která je součástí hřbitova v Předmostí.

13.4.2018

Přípravy na Dobroběh jsou v plném proudu. Podívejte se

Druhý ročník charitativní akce s názvem Dobroběh startuje sice až 21. dubna, přípravy jsou ale v plném proudu již nyní. Do výroby barevných podkladů pro startovní čísla závodníků se ve čtvrtek dopoledne pustili také klienti Aktivačního centra Jsme tady.

13.4.2018

Co s nebezpečnou křižovatkou u Želatovic? Hledáme řešení, zní z úřadů

Nepřehlednost, nedodržování rychlosti, ale i nedostatečné dopravní značení. Takové jsou hlavní důvody toho, proč dochází na křižovatce u Želatovic k častým nehodám.

13.4.2018

Pochod 36 000 valašských kroků se vrací po pěti letech

Již šestačtyřicátý ročník pochodu 36 000 valašských kroků pořádá v sobotu 19. května Klub příznivců turistiky a sportu. Na výběr budou opět dvě trasy – 25 a 15 kilometrů. Tradiční dálkový pochod po pěti letech vzkřísilo několik nadšenců a navázali tak na práci zaměstnanců Přerovských strojíren, se kterým je historie turistické tradice neodmyslitelně spjata.

12.4.2018

V Lipníku četli jména obětí holocaustu. Z třetiny města je dnes jediný člověk

Marie Tauberová, narozena 1881, Terezín, Treblinka, zavražďěna. Max Burstein, narozen 1860, Terezín, Osvětim, zavražděn. Při čtení jmen židovských obyvatel Lipníku, kteří se nevrátili z nacistických koncentračních táborů, se mnozí lidé neubránili emocím.

12.4.2018

Mladí kuchaři a číšníci soutěžili o zlaté ostruhy

/FOTOGALERIE/ Osmnáctiletý Erik Kapusník z Trenčína chce jako kuchař v oboru vyniknout. Když dostal na soutěži Gastro Makro Cup v přerovské restauraci Bečva zadání připravit pokrm z tresky, zapojil veškerou fantazii a um. Treska v listovém těstě se špenátem se servírovala s bramborovými muffiny, zeleninovými hranolkami a koňakem dochucenou barbecue omáčkou.

12.4.2018

Za neuklizené psí hovínko v Přerově deset tisíc pokuta

Obyvatelům Přerova nejspíš procházka v jarním počasí, která se v těchto dnech nabízí, nejspíš dvakrát nevoní. Nejenom v centru města, ale také v přilehlých lokalitách hyzdí trávníky i chodníky neuklizené psí exkrementy.

11.4.2018

Na Nejmilejším koncertě vystoupily děti z domovů. Podívejte se

/FOTOGALERIE/ Osmnáctiletá Nikola Suchá z Dětského domova v Plumlově má hlas, se kterým by mohla klidně okouzlit i porotu pěvecké soutěže Superstar. Sen zazpívat si někdy před vyprodaným sálem by si prý v budoucnu ráda splnila.

11.4.2018

Auto nechejte doma, do práce můžete i na kole

Nechejte své auto doma a dopravte se do práce pěšky, na kole, na koloběžce, nebo klidně i kolečkových bruslích. Město Přerov uspořádalo soutěž pro pracovní a školní kolektivy, jejíž vítězové se mohou těšit na zajímavé ceny.

10.4.2018

Nelegální hazard na Přerovsku dál kvete

Nelichotivé výsledky měl zátah celníků na potírání nelegálního hazardu na Přerovsku. Při celorepublikové akci STAR, která se zaměřila na obcházení zákona o regulaci hazardu, zajistili pracovníci Celní správy v provozovnách na Přerovsku třináct technických zařízení bez řádného povolení. Je to nejvíce v kraji.

10.4.2018

Nezaměstnanost v regionu? Stále je rekordně nízká. Podívejte se na čísla

Nejnižší nezaměstnanost od vzniku krajského uspořádání, hlásí k 31. březnu Krajská pobočka Úřadu práce v Olomouci. Celkem jde o 17 618 uchazečů o zaměstnání, jejich počet byl ale o 1 554 nižší než na konci předchozího měsíce.

10.4.2018

Zpěvák Dan Bárta míří do Přerova

Na zpěváka Dana Bártu, kterého na pódiu doprovodí kapela Illustratosphere, se mohou těšit posluchači v Městském domě v Přerově.

9.4.2018

Konstrukce prvního mostu nad tratí už stojí

Položením dvou nosníků ocelové konstrukce vstoupila do své další fáze stavba prvního z mostů, jenž se klene nad železniční tratí v Dluhonské ulici v Přerově.

9.4.2018

OBRAZEM: Děti si užily karneval s Míšou Růžičkovou

/FOTOGALERIE/ Do lesního království se vypravily s Míšou Růžičkovou přerovské děti, které přišly v neděli odpoledne se svými rodiči na karneval do Městského domu v Přerově. Sál praskal ve švech.

9.4.2018

Tři sestry zahrají k narozeninám přerovskému pivovaru

Neuvěřitelných 146 let od položení základního kamene přerovského pivovaru uplyne v pátek 20. dubna, a oslavovat se bude v areálu pivovaru opět ve velkém.

9.4.2018

Územní řízení pro D1 opět pokračuje, zbývají vykoupit poslední pozemky

Územní řízení pro stavbu dálnice D1 mezi Řikovicemi a Přerovem, které bylo na tři měsíce přerušeno kvůli žalobě Dětí Země, opět pokračuje.

AKTUALIZOVÁNO
8.4.2018

Silný vítr opět řádí v kraji. Hasiči po obědě vyjížděli už čtyřicetkrát

Přerov, Prostějov, Dub nad Moravou, Uničov, Hanušovice, ale hlavně Olomouc a okolí. To jsou zatím oblasti nejvíce zasažené nedělním silným větrem v Olomouckém kraji.

8.4.2018

Korunový džínový bál uzavřel plesovou sezonu

Místo nablýskaných rób a sak džínové sukně a rifle. Skvělá nálada a plný parket tanečníků, kteří se vlnili sálem v rytmu hitovek Pavla Nováka a songů ze šedesátých let. Takový byl v sobotu večer Korunový džínový bál, který vždy v dubnu uzavírá plesovou sezonu v Městském domě v Přerově.

7.4.2018

Čtyřicáté sedmé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

6.4.2018

PTEJTE se již nyní doktorky Dokoupilové na možnosti biologické léčby

Co je to biologická léčba? U kterých nemocí se biologická léčba využívá? Kde je biologická léčba poskytována? MUDr. Eva Dokoupilová, vedoucí lékařka a majitelka Centra dvojí specializace MEDICAL PLUS v Uherském Hradišti bude odpovídat na dotazy čtenářů v úterý 10. dubna od 14.00 hodin.

6.4.2018

Lipník se poprvé připojí k připomínce židovských obětí

Veřejné čtení jmen obětí holokaustu, Jom ha šoa, se poprvé v letošním roce uskuteční také v Lipníku nad Bečvou. Pietní akt se bude konat ve čtvrtek 12. dubna ve 14 hodin v bývalé Synagoze.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT